Розкрадання на закупівлі гумдопомоги: Синєгубов прокоментував розслідування НАБУ
Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов прокоментував розслідування НАБУ про можливе заволодіння 15 млн грн під час закупівлі гуманітарної допомоги у 2022 році, заявивши, що умови договору не порушувалися.
Населення отримало закуплену продукцію, і державі збитків не завдано. Про це він сказав у пресцентрі «Накипіло» під час спілкування з журналістами, передає Укрінформ.
«Поясню. Перше. Акцент - це те, що продукція за цим договором (поставлена - ред.) у повному об’ємі та в терміни, які передбачені цим договором. Це було все зроблено в 2022 році. І ця продукція надійшла до населення. Друге питання. Ми з правоохоронними органами співпрацюємо весь 22-й рік. Надавали документацію, було кілька вилучень документації, були обшуки, інші слідчі дії, допити. Все необхідне ми надавали, тому що ми перші зацікавлені, щоб встановити істину в цій справі. Третій акцент: якщо хтось по цьому договору, по якому все було фактично поставлено, намагався десь щось украсти чи зловживати своїм службовим становищем, то він має понести за це персональну відповідальність», - зазначив Синєгубов.
Він ще раз повторив, що умови договору були виконані, і додав, що державі збитків не завдано.
«Далі вже нехай правоохоронці встановлять об'єктивну істину», - сказав начальник ОВА.
За його словами, договір підписувала керівниця апарату Вікторія Белявцева, бо її визначили відповідальною за закупівлі.
«Це був лютий-березень 2022 року, і в рамках постанови Кабміну, за якою проводилися закупівлі, ми мали визначити відповідальну особу від адміністрації, хто буде займатися цим напрямком. Було вирішено покласти ці обов’язки на керівника апарату», - розповів керівник області.
Як повідомлялося, 13 лютого Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про викриття керівниці апарату Харківської ОВА на заволодінні понад 15 млн грн при закупівлі продуктів для населення.
За даними слідства, у березні 2022 року посадовиця та директорка приватного товариства уклали тристоронній договір між Харківською ОВА, Укрзалізниця та ТОВ на постачання продовольчих товарів. Вказана продукція купувалася за державною програмою для безоплатної роздачі населенню в прифронтових областях та на деокупованих територіях.
Надалі, за версією бюро, керівниця апарату підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки Укрзалізницею понад 15 млн грн, але продукцію так і не поставили.
У грудні 2022 року учасники схеми дізнались про кримінальне провадження. Після цього посадовиця Харківської ОВА «замаскувала» невидачу продуктів населенню фактом їх відповідального зберігання, згодом продукцію ОВА поставили та фактично відшкодували завдану шкоду, говорять у НАБУ.
13 лютого Вікторію Белявцеву звільнили з ОВА за згодою сторін на підставі її заяви від 5 лютого.