Маріуполь підписав Меморандум про співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців
Міський голова Маріуполя підписав Меморандум про співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців в Україні.
Про це у Телеграмі повідомила міська рада українського Маріуполя, передає Укрінформ.
«Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко підписав Меморандум про співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців в Україні (NRC). Серед напрямів співпраці - підтримка центрів «ЯМаріуполь» та фінансування програми зі створення тимчасового соціального житла для маріупольців», - йдеться у повідомленні.
За словами Бойченка, для маріупольців особливо важлива підтримка донорів та партнерів у цей складний час.
«Норвезька рада у справах біженців систематично надає допомогу через центри «ЯМаріуполь». Допомагає нам в рамках проєкту «ЯМаріуполь. Житло». Спільно працюємо над ремонтом гуртожитків, де родини маріупольців зможуть отримати комфортні соціальні кімнати для проживання. Впевнений, що Меморандум зробить нашу співпрацю ще більш комплексною та вагомою», - підкреслив міський голова.
У міськраді також зазначили, що Норвезька рада також допомагатиме у соціальному, медичному та юридичних напрямках. І за останні два роки ця організація регулярно підтримувала маріупольців.
Директор представництва Норвезької ради у справах біженців в Україні Роберто Віла-Сексто повідомив, що минулого року було надано допомогу шістьом тисячам маріупольців.
«Це була одна з наших програм - допомога грошима на різні цілі. Я вражений тими результатами муніципалітету, яких ви досягли за два роки. Враховуючи те, що ви не можете працювати у Маріуполі і змушені залишатися у вигнанні», - заявив директор.
Як повідомляв Укрінформ, агресія Росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90% зруйноване внаслідок обстрілів.
У місті залишилося понад 100 тис. жителів, іншим, хто не загинув, вдалося евакуюватися з міста.
Кількість маріупольців, які евакуювалися з міста варіюється від 200 до 300 тисяч, вони наразі перебувають в країнах Європи, в інших країнах світу, та багато їх залишилося в Україні. Інформація про кількість тих, хто виїхав з Маріуполя була оприлюднена під час презентації дослідження «Як блокада Маріуполя вплинула на людей».