Начальник ОВА: на Закарпатті у 4,8 тисячі дворів є сонячні електростанції, а треба - вчетверо більше
На Закарпатті 4,8 тисячі дворів мають сонячні електростанції, треба, аби вони були у 20 тисячах.
Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита, передає Укрінформ.
"Тепер ми говоримо про 4 тисячі дворогосподарств із сонячними батареями (в регіоні - ред.), а таких треба 14 або навіть 20 тисяч. Тоді в сонячну погоду Закарпаття зможе генерувати енергії стільки, що зможемо забезпечити ще й сусідів" - сказав Микита.
З його слів, цим літом побутові користувачі в сонячні дні дають на Закарпатті до 31% електроенергії в систему.
"Загалом область використовує до 250 мВт. В пікові дні сонячна енергетика дає сумарно (приватні дворогосподарства та великі сонячні станції в регіоні) до 244 мегават. Якщо ми далі збільшуватимемо кількість СЕС, цей відсоток також буде рости. І нам потрібно, щоби він ріс", - додав Микита.
Він також зазначив, що кожен власник приватної сонячної станції виробляє електроенергію не тільки для себе, а й для двох-трьох своїх сусідів.
"Якщо в ідеалі на вулиці кожен четвертий мешканець матиме СЕС, то таку енергетичну систему неможливо буде знищити, бо вона розосереджена", - додав Микита.
Як раніше повідомляв Укрінформ, Закарпаття цього року стало регіоном-лідером серед інших за кількістю встановлених СЕС. У приватних дворогосподарствах наразі встановлено 4836 генеруючих сонячних станцій, також працюють 64 сонячних електростанцій на підприємствах.