На Сумщині зафіксували повторне забруднення річки Сейм - встановлюють причину

На Сумщині спостерігається погіршення якості води в річці Сейм, наразі з'ясовують причини ймовірного повторного органічного забруднення.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у Телеграмі, передає Укрінформ.

За даними аналізів проб води, відібраних у місті Бровари, фіксується покращення по хімічному споживанню кисню. У пункті водозабору міста Київ спостерігається незначне погіршення за вмістом хімічного споживання кисню. При цьому кисневий режим перебуває в нормі та становить 5,44 міліграм на дециметр кубічний. Ризиків для здійснення водозабору немає.

Результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки Десна також покращилась у всіх пунктах.

Водночас спостерігається подальше погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу на річці Сейм на Сумщині на ділянці до с. Мутин. Наразі усі органи влади, залучені до локалізації забруднення, з'ясовують причини ймовірного повторного органічного забруднення. Після проведеного 16 вересня засідання Сумської обласної ТБ та НС відповідним службам та органам місцевого самоврядування надані розпорядження вжити заходи з розчистки поверхні водного дзеркала від твердих наносів для мінімізації джерел додаткового забруднення, розглянути всі ймовірні варіанти абсорбції забруднення із залученням науковців.

Читайте також: Забруднення Десни: у Броварах зафіксували у воді незначні зміни щодо кисню

На території Чернігівської області якість води у Сеймі, згідно з даними Міндовкілля, покращується. Вміст розчиненого у воді кисню зріс, показник хімічного споживанню кисню перебуває в межах 29-30 мг на дециметр кубічний. Перевищень по азоту загальному, залізу загальному, нітритах, фосфатах і хлоридах немає. 

Якість води у Десні на території Чернігівської області також покращилася в усіх пунктах. У місті Остер хімічне споживання кисню на 2 мг перевищує норму, розчинений кисень вищий за норму. Перевищень по азоту амонійному, нітритах, фосфатах і хлоридах у жодному з пунктів спостереження немає. По вмісту марганцю спостерігалися перевищення до 1,5 рази.

Перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук і важких металів в аналізах проб води із Сейму та Десни в Чернігівській області не виявлено.

Як повідомлялося, через забруднення річок довкіллю Сумської та Чернігівської областей завдано шкоди на понад 405 млн грн.