У Харкові відкрили центр підтримки для жителів Куп’янської громади
У Харкові відкрили центр підтримки для жителів Куп’янської громади, які евакуювалися через російські обстріли.
Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.
Центр відкрили у безпечному просторі. У ньому люди можуть отримати не лише гуманітарну допомогу, але й соціальну, консультації служби у справах дітей, послуги ЦНАПу.
Як розповів начальник Куп'янської міської державної адміністрації Андрій Беседін, також у центрі є фахівець по роботі з ветеранами, представник від медичної сфери громади, який допоможе зв’язатися з сімейними лікарями.
«Намагаємося по максимуму допомогти людям, бо вони втратили своє майно, змушені були покинути дім, і мають відчувати плече, підтримку», - зазначив Беседін.
За його словами, протягом години в центрі можуть прийняти 10-15 людей - центр працює п’ять днів на тиждень, але згодом хочуть установити чергування і у вихідні.
«У суботу-неділю не буде всіх працівників, але будуть представники волонтерських організацій, наші фахівці, щоб куп’янчани могли прийти, бо, можливо, хтось працює і лише у вихідні може під’їхати. Поки не налагодимо повністю комунікацію з усіма (евакуйованими жителями громади – ред.), зрозуміємо, хто де і чого потребує, буде чергування. Протягом листопада-грудня хочемо максимально ознайомити людей із наявними послугами», - пояснив Беседін.
У перший день роботи центру до нього звернулися понад 50 куп’янчан.
«Ми розуміємо, що надалі це буде більша цифра - 100-150 людей щоденно», - додав він.
На консультацію до центру прийшла Олена Перченко, до Харкова вона з рідними евакуювалася 27 вересня.
«Ми з правого берега Куп’янська, але і там обстрілів стає все більше. Побули трішки в гуртожитку, важко адаптуватися, бо ми все життя в приватному будинку. Зараз винайняли житло. Підтримку від громади відчуваємо, можна подзвонити з будь-яким питанням. Ми зв’язок не втрачаємо», - розповіла жінка.
За даними Беседіна, у громаді залишаються 4200 жителів, із них на лівому березі Осколу - понад 1200. Темпи евакуації знизилися.
«Здебільшого залишаються пенсіонери, які відмовляються виїздити», - сказав посадовець.
За інформацією начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, у Харкові офіційно зареєстровані понад 4,5 тисячі переселенців із Куп‘янська, з них 402 – діти.
Як повідомлялося, у Харкові запрацювали Вовчанський і Курилівський центри підтримки.