На Вінниччині ветеранські простори планують створювати на умовах міжмуніципального партнерства
На Вінниччині ветеранські простори у районних центрах планують створювати на умовах міжмуніципального партнерства.
Про це на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Вінницької області повідомила перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна, передає Укрінформ.
«Не усі територіальні громади можуть фінансово «потягнути» створення окремого ветеранського простору. Тут можливий механізм, який ми розглядаємо, - створення ветеранського простору у тих громадах, які є районними центрами, шляхом міжмуніципального партнерства. Щоб він дофінансовувався громадами, які входять до складу району, і обслуговував ветеранів, які у них проживають», - зазначила Заболотна.
За її словами, на Вінниччині більшість із 63 територіальних громад області – сільські, їхні бюджети обмежені. Тому самостійно забезпечити функціонування ветеранського простору не можуть. Тим часом послугами з соціальної адаптації, які надаються ветеранськими просторами, повинні бути охоплені усі захисники, які повертаються додому, та їхні родини.
Посадовиця зазначила, що ветеранські простори - це інструмент, який стане опорною точкою та основним інструментом усієї ветеранської роботи у громадах. Там, де вони вже створені, ветеранські простори перебирають у місцевої влади левову частку роботи із комунікації з ветеранами.
Наразі на Вінниччині створені лише три ветеранські простори, усі вони зосереджені у Вінниці. В обласному центрі незабаром відкриється й четвертий.
Окрім того, роботу над створенням ветеранського простору розпочали Могилів-Подільська і Барська міські громади.
Як повідомлялося, ветеранський простір - це юридична особа, створена та зареєстрована в установленому порядку з метою надання допомоги та соціальних послуг ветеранам, членам їх сімей, що має конкретно визначене та пристосоване до цього приміщення.
Фото ілюстративне