Суд у Миколаєві виправдав підозрювану у держзраді, яка відсиділа понад 2,5 року у СІЗО

Фото

Колегія суддів райсуду міста Миколаєва винесла виправдальний вирок у справі підозрюваної в державній зраді мешканки села Кашперо-Миколаївка Баштанського району Світлани Оголь.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із залу суду.

«Світлану Оголь 1970 року народження визнати невинуватою у злочині, передбаченому ч.2 ст. 111 КК України (державна зрада) і виправдати через недоведення того, що у її діяннях є склад даного кримінального правопорушення», - йдеться у результативній частині вироку, яку зачитав головуючий суддя Дмитро Губницький.

Жінку звільнили з-під варти прямо у залі суду. У коментарях журналістам вона повідомила, що ще не вирішила, чи буде подавати скаргу щодо компенсації за те, що провела понад два з половиною роки у СІЗО.

«Проти держави не хочу подавати, а ось проти тих, хто мене обмовив, треба було б… Але я поки не знаю», - сказала Оголь.

Оголь затримали у березні 2022 року за підозрою у причетності до загибелі ветерана АТО Сергія Кучерешка під час окупації їхнього населеного пункту.

Розслідування вела Кіровоградська обласна прокуратура. Проте згодом справу для розгляду у суді передали до Миколаєва.

Зокрема, за свідченнями сестри Кучерешка Тетяни, російські військові 7 березня увірвалися у помешкання брата, побили і забрали з собою. Наступного дня чоловіка закатували.

В одній могилі з ним виявили тіло мешканця Херсона Валентина Сєдініна. Він потрапив у полон до росіян неподалік цього ж населеного пункту. На тілах обох виявили сліди катувань.

Обвинувачення наполягало, що саме Світлана Оголь назвала загарбникам адресу ветерана АТО. Прокурор просив суд призначити підозрюваній 2 роки 7 місяців та 19 днів позбавлення волі - саме стільки жінка перебувала під вартою до дня проголошення вироку.

Проте у суді провину Оголь доведено не була, хоча процес тривав понад 2,5 роки.

Читайте також: Держзрада: сільський голова з Криму отримала 14 років з конфіскацією майна

Як повідомляв Укрінформ, за даними слідства, Світлана Оголь залишилася на тимчасово окупованій території і погодилася співпрацювати із військовослужбовцями РФ. Зокрема, вона назвала їм адресу проживання учасника АТО, внаслідок чого того катували і вбили росіяни. Слідство стверджувало, що за співпрацю з окупантами обвинувачена отримувала харчі, гроші та можливість вільно пересуватися окупованою територією.

Жінці було оголошено підозру у державній зраді (ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України).