У Люксембурзі місцеві муніципалітети налагоджують співпрацю з українськими містами
У Люксембурзі відбувся міжнародний форум «Мости солідарності. Гуманітарні та соціальні ініціативи від міста до міста». Цей захід став майданчиком для налагодження співпраці між муніципалітетами Люксембурга та українськими містами, а також пошуком фінансування для соціальних та економічних проєктів в Україні.
Форум організувала влада міста Штрассена у співпраці з Люксембурзько-українською торговою палатою, передає кореспондент Укрінформу.
«Зараз, коли увага європейської аудиторії сконцентрована на глобальних подіях, як от результати виборів в США, важливо не допустити втоми від Україні і продовжувати розбудовувати співпрацю на місцевому рівні. Привертати увагу до можливостей, які відкриваються як перед місцевою владою в Україні, так і перед люксембурзькими муніципалітетами. Вони можуть допомогти з гуманітарними питаннями, відбудовою, реабілітацією наших воїнів», - зазначила президентка Люксембурзько-української торгової палати Євгенія Палій.
На форум приїхали міські голови та представники влади Львова, Полтави, Одеси, Тернополя, а також Бучі, Вижниці Скадовська та менших містечок з різних областей України.
Президент Спілки міст та комун Великого Герцогства Люксембургу (SYVICOL) Еміль Айхер закликав своїх колег укладати угоди про побратимство з українськими містами та муніципалітетами, як це вже зробило місто Еш-сюр-Альзетт, яке підписало угоду зі Стриєм.
«Війна в Україні навчила нас, що наша демократія і наша солідарність, які ми вважали само собою зрозумілими, потребують щоденної спільної праці. Разом ми будемо сильнішими, ніж поодинці», - додав Айхер.
Напередодні на спеціальній зустрічі в мерії Люксембургу українським міським головам пояснювали, як зараз можна залучити європейські кошти на їхні потреби.
«Ми хочемо розвивати проєкти, які дійсно адаптовані до потреб України. Чим більше ми бачимось з мерами міст та містечок, тим ефективніше. Ми вже реалізували понад 300 проєктів у 120 громадах України, але ми хочемо допомогти їм досягти результатів ще швидше. За два тижні я буду в Житомирі на відкритті лікарні, але я хочу відкрити набагато більше таких лікарень», - розповіла Віолен Сільвестро Фон Камеке, кредитний спеціаліст Європейського інвестиційного банку, відповідальна за муніципалітети.
Мерам запропонували, зокрема, долучатись до програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Вона стосується реконструкції лікарень, шкіл, а також адміністративних будівель громад, будинків культури, які потребують економії енергоресурсів.
Як повідомляв Укрінформ, Люксембург допомагатиме з відбудовою Криворізького району: схвалили план на 2025 рік.
За координації Міністерства розвитку громад та територій України відбулося перше засідання Керівного комітету з Люксембургом щодо підтримки відновлення Криворізького району.