У Житомирі презентували естонську освітню програму для місцевого самоврядування

Фото

У Житомирі презентували інтерактивну освітню програму для лідерів місцевого самоврядування «IMPACT-Zhytomyr», яку розробили естонські партнери.

У заході взяли участь перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, міністерка юстиції та цифрових технологій Естонії Лійса-Лі Пакоста, виконавчий директор Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Клен Яаратс та українські партнери програми, передає кореспондент Укрінформу.

«Співпрацю Естонії та Житомирської області ми розпочали з інфраструктурних проєктів. Ми вдячні Естонській Республіці за міст у Малині і за музичну школу, яка там буде, а також за садочок в Овручі. Ми також просили Естонію, аби вона допомогла лідерам Житомирщини трішки краще зрозуміти, що таке місцеве самоврядування і як воно працює в Європі. Дуже важливо, що Естонія взяла шефство над навчанням представників місцевого самоврядування на Житомирщині. Чим швидше ми навчимося думати, працювати і дивитися на світ так, як наші колеги з місцевого самоврядування Європейського Союзу, тим швидше ми там опинимося», - зазначив Корнієнко.

У Житомирі презентували естонську освітню програму для місцевого самоврядування / Фото: Ірина Чириця, Укрінформ

За словами Лійси-Лі Пакости, проєкт «IMPACT-Zhytomyr» допоможе зміцнити місцеве самоврядування в Житомирській області, сприяючи просуванню України на шляху європейської інтеграції.

«Естонія підтримує Україну не лише словами, а й конкретними діями. Ми пишаємося тим, що підтримуємо Україну в ці важкі часи політичною, економічною, військовою, гуманітарною допомогою, а також адвокацією на політичному рівні», - додала міністерка.

Як зауважила, асоційована партнерка консалтингової компанії Civitta Україна Іванна Дідур, навчальна програма «IMPACT-Zhytomyr» – це курс, розроблений спеціально для лідерів місцевого самоврядування Житомирської області компанією Civitta у співпраці з університетом Тарту (Естонія) та у партнерстві з естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV).

Читайте також: В Україні стартував проєкт «Альянс доброчесності місцевого самоврядування»

Мета програми – підвищення професійних навичок, розвиток стратегічного мислення та поглиблення розуміння всього процесу проєктного менеджменту.

«Програма складається з 8 модулів і побудована так, аби комплексно надати ті знання, які потрібні для того, щоб писати грантові заявки та комунікувати з проєктами міжнародної технічної допомоги і донорами», - додала Дідур.

У межах навчального курсу будуть розглянуті особливості Житомирщини і напрямки, за якими варто будувати проєкти. Онлайн-курс триватиме три місяці. До лекцій долучаться українські та іноземні експерти.

Як повідомляв Укрінформ, у Центрі професійно-технічної освіти в Житомирі за участі міністра освіти Естонії Крістіни Каллас презентували проєкт «Інтеграція освіти підприємництва в українську профтехосвіту».