У Харкові для жінок створили курс «Сама собі майстер»
У Харкові в закладі профтехосвіти для жінок створили короткотривалий курс “Сама собі майстер”.
Про це розповіла кореспонденту Укрінформу директорка Регіонального центру професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості Наталія Юкляєвська.
“Є в нас така програма, і вона зараз має поширення по Україні, це “Сама собі майстер”. Ми в цей курс вклали навички, що допоможуть жінці впоратися з побутовими задачами, які зазвичай виконують чоловіки. Наприклад, замінити замок, поміняти кран чи злив, виконати ремонт відкосів після встановлення вікон”, - розповіла Юкляєвська.
Директорка зауважила: аби зрозуміти, з якою взагалі професією, що традиційно вважається чоловічою, може впоратися жінка, вона особисто навчилася зварювати.
“Я зрозуміла, наскільки ж зварювальник - творча професія. Щоб змінити щось навколо, треба починати з себе. І ми це робимо”, - говорить Юкляєвська.
Курс “Сама собі майстер” розрахований на чотири тижні.
У навчальному закладі за час повномасштабної війни розробили загалом кілька десятків програм саме для дорослих людей.
“Ми власними силами розробили 43 програми часткової кваліфікації,18 із них уже впровадили, вони дають можливість готувати в короткий строк доросле населення за професіями, які на сьогодні затребувані не тільки в нашому регіоні, а й в Україні в цілому. Протягом двох років ми підготували понад 500 слухачів. Украй важлива підготовка робочих кадрів, це треба робити зараз, бо ми не зможемо їх у потрібній кількості випустити швидко, коли настане мир”, - зазначає Юкляєвська.
Слухачами короткотривалих курсів у тому числі стають люди з інвалідністю та переселенці, вікових обмежень немає, говорить директорка.
За результатами підсумкової атестації слухачі отримують сертифікат про присвоєння часткової кваліфікації за певним напрямком.
“Ми охопили напрямки енергозбереження та багато професій будівництва. Це й робота з декоративною штукатуркою, гіпсокартоном, столярне виробництво, електротехніка, зварювання”, - зазначає Юкляєвська.
Зокрема є такі курси: “Передові системи термомодернізації будівель і споруд”, “Монтаж віконних та дверних конструкцій”, “Монтаж прямолінійних гіпсокартонних перегородок”, “Оздоблення поверхонь”, “Бетонування бетонних і залізобетонних монолітних конструкцій”, “Спеціаліст із монтажу плоских покрівель”, “Використання сучасних зварювальних технологій та функції Lift TIG”.
До прикладу, 18 листопада у закладі розпочалося навчання 12 слухачів за напрямком “Термомодернізація будівель та споруд”.
Як повідомлялося, у Харкові функціонують 13 закладів професійно-технічної освіти, в яких навчаються 5200 студентів. Міська влада Харкова просить МОН передати заклади з державної у комунальну власність, оскільки профтехосвіта з січня 2016 року фінансується саме з міського бюджету, однак місто не може самостійно формувати щорічне регіональне замовлення.
Фото: strojsoc.ptu.org.ua