Прифронтові регіони повинні мати економічні преференції - мер Миколаєва
Прифронтові регіони, які найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення, повинні мати економічні преференції.
Про це повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич в інтерв’ю Укрінформу.
«Як відомо, у Миколаєві економіка дуже постраждала під час війни, зупинилися всі великі підприємства, порти, працює лише малий бізнес. Тож нам потрібні додаткові фінансові інструменти, які дозволять бути привабливішими за регіони Центральної та Західної України», - зазначив Сєнкевич.
На його думку, бізнес у Миколаєві, який перебуває близько до лінії фронту, має значно вищі ризики, аніж, скажімо, у Львові, Вінниці чи Ужгороді. Тож він не стане ризикувати, якщо може отримати такі ж самі прибутки, як і там, де безпечніше.
«І навіть якщо війна закінчиться завтра, ситуація не зміниться швидко. Тому нам потрібні преференції, щоб бізнес ризикував, але отримував вищі прибутки. Миколаїв готовий виступити пілотним проєктом у вільній економічній зоні. Якщо він виявиться вдалим, можна буде поширити його на інші території», - наголосив Сєнкевич.
За його словами, це мають бути спеціальні податкові преференції, тобто зниження навантаження на бізнес, відтермінування сплати тощо. Тобто, треба привабити іноземних інвесторів для того, щоб вони працювали у найбільш ризикованих регіонах. А для цього у них має бути фінансова вигода.
«Ми працюємо над цією ідеєю з нашими іноземними партнерами, щоб ця ідея виходила від них, бо центральна влада поки що ставиться до неї дещо скептично. Ми вже пропрацьовуємо конкретні цифри з нашими данськими партнерами, вони їх вивчають і будуть пропонувати вже на державному рівні», - констатував мер.
Він також зауважив, що це нормальна світова практика, коли депресивні регіони отримують спеціальні економічні преференції, щоб туди було цікавіше вкладатися.
Як повідомлялося, у Миколаєві працюють над створенням окремого енергетичного острова, що дало б змогу подавати електроенергію під час тривалих вимкнень світла.