Поліція Київщини за час повномасштабної війни вилучила 6848 вибухонебезпечних предметів
З 24 лютого 2022 року працівники управління вибухотехнічної служби Головного управління поліції Київської області здійснили 3516 службових виїздів на територію Київщини, у результаті яких було вилучено 6848 бойових припасів чи їхніх частин.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив начальник поліції Київщини Анатолій Щадило, відповідаючи на питання, як на території столичного регіону проходить процес розмінування.
«Із них (вилучених боєприпасів або їхніх частин - ред.) було вилучено: 3001 ручну гранату або їхні частини; 18 систем ПТКР, ПЗРК або їхні частини; 665 інженерних мін або їхні частини; 1776 артилерійських бойових припасів або їхні частини; 150 засобів ініціювання вибуху (електродетонаторів, капсуль-детонаторів, запалювальних трубок); 719 гранат до протипіхотних гранатометів; 391 реактивну гранату; 12 бойових частин БПЛА («Герань-2»); 24 авіабомби; 26 саморобних вибухових пристроїв», - сказав він.
За словами начальника поліції столичної області, у ході процесу розмінування також було вилучено: 177566 грамів вибухових речовин промислового виробництва; 88 частин бойових припасів, муляжів, макетів, що не містять вибухових речовин; 678 піротехнічних засобів тощо.
Щадило поінформував, що у ході проведення розмінувань на території Київської області було оглянуто 2174 об’єкти на предмет вибухобезпечності.
«Загальна площа оглянутих об’єктів становить 22169051 метр квадратний. Із них площа оглянутих приміщень, будівель, споруд становить 2567897 метрів квадратних, площа оглянутої відкритої місцевості – 19601154 метри квадратних», - зазначив він.
Начальник поліції Київщини закцентував увагу на тому, що вибухотехніки та кінологи поліції Київської області також беруть безпосередню участь у зведених загонах і на інших деокупованих територіях України.
«Серед іншого, надважливим завданням правоохоронців є виявлення небезпечних боєприпасів, розмінування місць активних бойових дій та дислокацій ворога. Також ці фахівці ретельно оглядають населені пункти, дороги, навчальні установи щодо наявності там ВНП, аби завдяки їхній професійній підготовці та сміливості українці знову змогли повернутися додому», - заявив Щадило.
Як повідомлялося, упродовж 1 січня цього року піротехнічні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій знешкодили 112 вибухонебезпечних предметів.