Помер колишній власкор Укрінформу в Тернополі, заслужений журналіст Олег Снітовський

На 70-му році життя помер колишній власний кореспондент Укрінформу, заслужений журналіст України Олег Снітовський.

Про це написала у Фейсбуці його донька Ярина Ясній. 

«Сьогодні у вічність відійшов тато Олег Снітовський. Ми з мамою Галиною Снітовською і сестрою Оксаною Снітовською були поруч біля нього в його останні дні та останню хвилину. Немає слів, щоб передати весь біль та тугу наших душ та сердець. Дякуємо Богу за те, що дав можливість татові побачитись і попрощатись з усіма його внуками та старшим братом Снітовським Йосипом. Дякуємо Господу, що звільнив тата від страждань і забрав його до себе в таке велике свято. Молимось про Царство небесне для нашого тата, чоловіка, брата, дідуся і зятя», – наголосила донька.

Олег Снітовський працював в Укрінформі понад 20 років. Свою трудову біографію починав у школі м. Теребовля. Був лаборантом, вчителем географії, кореспондентом районного радіомовлення, Тернопільського облтелерадіокомітету.

В Укрінформ прийшов на посаду власного кореспондента в Тернопільській області вже підготовленим фахівцем. А ще – з особливою харизмою і почуттям гумору, що одразу зробило його улюбленцем колективу. І з улюбленою темою – мандрівки регіоном та світом. Він написав сотні репортажів і зробив тисячі світлин. Особливо він любив фотографію. Олег бачив те, на що інші не звертали увагу: як розкривається квітка, як сідає сонце над мурами старовинного замку.

Він також був автором серії історико-природоохоронних, публіцистичних радіопрограм, телепрограми «Мандрівник» – на телебаченні вийшло понад 100 випусків, окремі відзначені на міжнародних телефестивалях туристичних фільмів «Вітер мандрів» (2002 рік) та «Ми – молоді». Цикл його телесюжетів присвячений країнам Європи, Середньої Азії, Африки.

Обожнюючи мандри, Олег був справжнім амбасадором української культури. Величезну кількість публікацій присвятив митцям – майстрам станкового живопису, іконописцям, ілюстраторам, для яких став справжнім другом.

За видання фотокниги про генія сучасності «Я – серед вас… Іван Марчук і Тернопільщина» (2015 рік, у співавторстві) Олег отримав обласну премію в галузі культури в номінації «Журналістика – імені Володимира Здоровеги».

Він не просто познайомив колег з книгою про найкращого митця століття, а привів Івана Марчука в Укрінформ, де організував його фотовиставку

З Укрінформу Олег звільнився лише два роки тому, маючи дуже серйозні підстави – важко хворів і потребував лікування у Швеції. Але навіть в перерві між процедурами в лікарні підтримував зв'язок з українцями та представниками посольства, багато писав про допомогу Україні від Швеції. Він не втомлювався повторювати, що колишніх журналістів не буває. 

Останній його допис у Фейсбуці від 20 жовтня 2024 року був присвячений художньому перформансу відомого українського митця та ілюстратора Андрія Єрмоленка в Стокгольмському Teater Giljotin. 

22 вересня він розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці світлину з красунею-дружиною Галиною, в яку був закоханий до нестями. «45 років разом... Дякую Богу та долі!» – написав він. 

Укрінформ висловлює співчуття родині нашого колеги Олега Снітовського, який залишив великий слід в історії агенції, України та серцях людей, яким пощастило його знати.