Харківщину відвідала делегація ООН на чолі з заступником Гутерреша

Харківщину відвідала делегація ООН на чолі з заступником Гутерреша

Фото

14 січня Харків відвідала делегація ООН на чолі з заступником генерального секретаря з гуманітарних питань і координатором з надзвичайної допомоги Томом Флетчером, а також верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Флетчер зауважив, що вперше приїхав до Харківської області. Він наголосив, що важливо координувати гуманітарні зусилля, на місці спілкуватися з людьми, щоб складати актуальні потреби.

Харківщину відвідала делегація ООН на чолі з заступником генсекретаря / Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ

“У нас є три цілі, чому ми відвідуємо Україну, особливо – схід країни. По-перше, оцінити наше співробітництво, у діалозі зрозуміти, які є на зараз потреби. Друга причина, чому ми тут: щоб зберегти увагу міжнародної спільноти до подій в Україні. Ми бачимо у мас-медіа, що світ почав звикати і втомлюватися від війни. Ми не можемо втрачати увагу. По-третє, ми хотіли поспілкуватися з вами (місцевою владою, – ред.), місцевими жителями, внутрішньо переміщеними особами, подивитися на ті проєкти, які реалізуються в різних сферах. Ми розуміємо, що потреби можуть змінюватися, це треба передбачати, нам це теж дуже важливо”, – сказав Флетчер на зустрічі з керівництвом обладміністрації.

Читайте також: Делегація ООН у Запоріжжі побувала на місці ракетного удару РФ

Флетчер та Гранді мали окремі програми перебування на Харківщині. Відомо, що представники ООН, зокрема, побували у підземній школі Харкова, в одному з пунктів незламності, місці компактного проживання переселенців, спілкувалися з жителями області, які отримали грошову допомогу від організації.

За інформацією начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, область отримує підтримку від ООН за кількома напрямками – освіта, охорона здоров’я, енергетична незалежність, соціальна допомога, адресна грошова допомога.

“Зокрема, 13 тисяч домогосподарств у Харківській області отримали “зимову” підтримку – по 21 тис. грн на проходження опалювального сезону”, – сказав Синєгубов.

Він наголосив, що Україна і зокрема Харківська область і надалі матимуть пріоритетну підтримку.

“Враховуючи те, що ООН менше профінансується країнами-членами у цьому році в порівнянні з 2024-им, пріоритет України на 2025 рік зберігається, і всі програми, які реалізувалися в Харківській області управлінням у справах біженців, ЮНІСЕФ, іншими агенціями ООН, залишаються, всі проєкти продовжуються. Це і кеш-підтримка, і глобальні проєкти, як встановлення модульних котелень і когенераційних установок. Це для нас дуже важливо”, – сказав Синєгубов.

На зустрічі Синєгубов зазначив, що Харківщині потрібні 41 модульна котельня та 94 когенераційні установки для децентралізації енергетичної та системи теплопостачання.

“Децентралізація енергосистеми та теплопостачання — пріоритетний напрямок роботи. Регіон потребує 41 модульну котельню, 94 когенераційні установки, а також 128 генераторів високої потужності”, – сказав Синєгубов.

Він зауважив, що після ракетних ударів по Харкову 25 грудня 2024 року по об’єктах критичної інфраструктури, енергетики та комунальники працювали цілодобово протягом тижня, аби ліквідувати наслідки та відновити електро-, водо-, теплопостачання. Загалом регіон у минулому році обстріляли 4097 разів.

Як повідомлялося, 12 січня у Запоріжжі делегація ООН на чолі з Томом Флетчером відвідала підземну школу, яка відкриється незабаром, і побувала на місці грудневого ракетного удару РФ.