Україна - на четвертому в світі місці за кількістю внутрішніх мігрантів
Протягом 2015 року у Ємені, Сирії та Іраку зареєстровано понад 4,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Загалом же в усьому світі внутрішніх біженців минулого року побільшало на 8,6 мільйона.
Про це йдеться в опублікованому у середу, 11 травня, звіті Норвезької ради з питань біженців (NRC) та Моніторингового центру щодо внутрішньо переміщених осіб (IDMC), пише DW.
За даними організацій, на даний момент в світі нараховується 40,8 мільйона осіб, які залишили свої домівки через конфлікти у пошуках безпечного місця для життя. Ці цифри не враховують осіб, які у пошуках кращої долі виїхали за межі своїх країн. "Це найвищі показники, які коли-небудь були зафіксовані", - підбив невтішний підсумок голова Норвезької ради з питань біженців Ян Егеланд.
Найбільше внутрішніх переселенців торік додалось у Ємені, де коаліція на чолі з Саудівською Аравією проводить військову кампанію проти шиїтських повстанців. Тут у 2015 році було зареєстровано 2,2 мільйона внутрішньо переміщених осіб. В охопленій громадянською війною Сирії зафіксовано 1,3 мільйона біженців, а в Іраку, де проходить кампанія проти "Ісламської держави" - 1,1 мільйона.
За межами Близького Сходу до списку країн з найбільшою кількістю внутрішніх переселенців потрапила Україна, яка посіла четверте місце у загальному списку. За даними організацій, протягом 2015 року через конфлікт на Сході України статус внутрішньо переміщених осіб отримали 942 тисячі осіб. Загалом в Україні зафіксовано 1,7 мільйона осіб внутрішніх переселенців.
За даними організацій, п'ять країн - Колумбія, Демократична Республіка Конго, Ірак, Південний Судан і Судан - з 2003 року незмінно перебувають у списку десяти країн з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб.