Польська прокуратура розпочала власне розслідування інциденту в Луцьку
Мазовецький закордонний відділ Департаменту з питань оргзлочинності і корупції Національної прокуратури Польщі розпочав слідство у справі обстрілу Генконсульства Польщі в Луцьку. У Варшаві очікують на плідну співпрацю з українською стороною.
Про це власному кореспондентові Укрінформу повідомили у Національній прокуратурі Польщі.
“Мазовецький закордонний відділ Департаменту з питань оргзлочинності і корупції Національної прокуратури порушив справу за статтею 163 пункт 1 Кримінального кодексу Польщі, тобто вчинення небезпечного злочину”, - повідомила речник Національної прокуратури РП Ева Бялік.
Прокурор Мазовецького закордонного відділу Департаменту з питань оргзлочинності і корупції Національної прокуратури Анджей Міхальський, який вестиме цю справу, повідомив агентству про початок слідства.
“Ми щойно відкрили справу, оскільки незалежно від українського слідства, в Польщі у відповідності до статті 110 Кримінального кодексу Польщі, якщо злочин за кордоном спрямований проти інтересів Польщі і її громадян, ми зобов'язані відкрити справу”, - заявив Міхальський.
Він додав, що польська прокуратура розраховує на співпрацю з українським слідством — насамперед прокуратурою у Луцьку, але також поліцією та спецслужбами України.
Він висловив сподівання, що українське слідство знайде зловмисників, і вони в Україні будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.
“Але це не виключає паралельного ведення розслідувань, й очікуємо на плідну співпрацю з українською стороною”, - наголосив польський прокурор.
Міхальський зазначив, що у випадку, якщо зловмисники, яких буде встановлено, втечуть за кордон, то Польща може ініціювати європейський наказ про арешт.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти 29 березня на четвертому поверсі адміністративного приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку стався вибух. За попередніми даними, причиною став постріл з гранатомета РПГ-26. Жертв унаслідок вибуху немає. На місці працюють слідчо-оперативні групи СБУ та поліції. Слідство розглядає декілька версій інциденту, в тому числі й терористичний акт.
З початку цього року в Україні сплюндровано чи пошкоджено кілька польських пам'ятників, зокрема двічі у Гуті Пеняцькій на Львівщині, а також у Биківні під Києвом. Водночас упродовж 2015-2016 років на півдні Польщі знищено або пошкоджено більше 10 українських місць пам'яті. В жодному з випадків вандалів не було затримано. Проте інформація про випадки руйнувань дуже часто першою з'являлася в російських ЗМІ, що дає підстави стверджувати, що ці акти вандалізму координуються з Росії.
Фото: Волинь24