18 червня у центрі Києва пройшов Марш рівності. Представники ЛГБТ-спільноти крокували містом, скандуючи гасла. Попри дрібні ексцеси захід відбувся спокійно.
Правоохоронні органи забезпечували підвищені заходи безпеки. Весь центр міста був поділений на сектори з різним ступенем пропускної спроможності за кілька годин до початку заходу.
Першими, ще в 7 ранку, на Майдані Незалежності почали збиратися противники майбутнього маршу. У соцмережах, де йшов заклик прийти на Майдан за 2 години до маршу, противники заходу називали себе "представниками патріотичних організацій і православними".
О 7 ранку на Майдані зібралося близько 40 осіб, в основному це була молодь від 16 до 25 років. Проте разом з ними перебували й близько десятка чоловіків віком близько 40 років, які тримали в руках згорнуті плакати. До 8 ранку плакати вони так і не розгорнули. Провівши "нараду" на Майдані, противники маршу домовилися "йти до місця дрібними групами, щоб показати, що не всі в Києві згодні з маршем".
Частина цих людей потім пройшла контрольно-пропускний пункт на бульварі Шевченка з боку Хрещатика. На місці збору учасників - на вулиці Володимирській біля Будинку вчителя, на узбіччі дороги стояв автомобіль Газель із звукопідсилювальною апаратурою, невідомий диктор постійно зачитував "звернення до громадян", в якому пояснювалося, що ЛГБТ-спільнота небезпечна для "звичайних громадян". Одним з аргументів було те, що нібито в сімейних парах геїв дуже високий відсоток дитячих самогубств.
Площа перед Будинком вчителя була оточена посиленими нарядами поліції, спецпідрозділами і нацгвардійцями.
Вперше в українському марші була використана "платформа" - машина з майданчиком, на якій танцювали травесті-артисти. Крім представників іноземних медіа, в марші брали участь представники ЛГБТ, які приїхали з інших країн.
Ближче до кінця маршруту колона була зупинена поліцією у зв'язку з тим, що перед першим оточенням поліції, що йде попереду, виникла тиснява - кілька людей спробували провести хаотичний мітинг проти маршу.
Жінка, що стояла перед поліцейськими, кричала: "Вони приїхали сюди з усього світу і привезли нам СНІД!".
Поліцейським вдалося звільнити дорогу, не допустивши противників маршу до його учасників.
Близько половини дванадцятої колона зупинилася біля метро "Площа Льва Толстого". Деякі з учасників залишили марш автобусами. За словами декого з присутніх, учасників вивозили в безпечні місця", звідки вони розходилися дрібними групами задля безпеки.
У марші взяли участь представники різних громадських організацій, таких, як, наприклад, Amnesty International. За словами одного зі співрозмовників кореспондента Укрінформу, в одному з військових училищ Києва курсантам було запропоновано взяти участь у марші в якості "цивільного патруля" - добровільних захисників, які могли допомогти підтримувати громадський порядок в разі необхідності і в разі можливих нападів на учасників. Взамін за це, за словами співрозмовника, курсантам обіцяли додаткову відпустку у вересні.
За різними даними, у заході взяли участь близько 3 тисяч осіб.
Фото, відео: Дмитро Флорін