В Україні запускають соцпроект про толерантність до біженців
За підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина Україна реалізує соціальний проект, спрямований на формування доброзичливого ставлення до біженців в Україні та перетворення України в більш толерантне місце для біженців і шукачів притулку.
Про це сказала координатор з адвокації благодійного фонду "Право на захист" Дарина Толкач під час прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.
"Ми розпочали проект за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина, основною ціллю якого є побудова правильної інформаційної кампанії, продуктивних відносин з громадами щодо сприйняття і прийняття біженців і шукачів притулку", - сказала Толкач.
В рамках цього проекту був створений соціальний ролик, задля підвищення рівня гуманності українського суспільства. За словами Толкач, основним посилом в цьому медіапроекті була фраза: "Я біжу, щоб вижити".
За словами експерта консульсько-правового відділу Посольства ФРН Дороте Мечковскі, Німеччина прийняла за останні роки понад 1 млн біженців, тому не досить коректно порівнювати цей досвід з Україною, яка прийняла близько 3 тис. біженців.
У свою чергу спікер Державної міграційної служби Сергій Гунько зазначив, що з початку року до служби звернувся 491 іноземець з Афганістану, Сирії, Російської Федерації, Сомалі та Іраку.
"Ситуація в Україні на сьогодні є складною, і вона відзначається зменшенням шукачів притулку, які приїжджають в Україну. Якщо в 2015 році ми мали до 1,5 тисячі звернень щорічно, починаючи з 2015 року ми спостерігаємо тенденції до зменшення такої кількості. У 2016 році вже близько 650 звернень, а в цьому році маємо 490 звернень", - зазначив Гунько.
Він повідомив, що частіше за захистом до України звертаються громадяни "традиційної п'ятірки країн" - Афганістану, Сирії, Російської Федерації, Сомалі та Іраку.
Присутня на заході заступник голови Агентства ООН у справах біженців в Україні Ноель Калхун зазначила, що найбільша кількість біженців в країнах, що межують з зонами конфлікту - в Лівані, Йорданії, Туреччині, Ірані, Пакистані, Ефіопії, Кенії, Уганді тощо. В Україні, за її словами, є досить довгою процедура з отримання офіційного статусу біженця, що в свою чергу впливає на можливість працевлаштування таких осіб.