Захист мов нацменшин: Україна привезла до Європарламенту "наочні матеріали"
У Європарламенті представили матеріали про високі стандарти гарантування національним меншинам вивчення рідних мов та відсутності таких умов для українців у деяких сусідніх країнах.
Відповідні наочні матеріали, підготовлені Міністерством освіти України, розглядалися на спільному засіданні підкомітету з прав людини Європарламенту і Комітету Верховної ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
Зокрема, депутати Європарламенту, європейські правозахисники та громадські активісти дізналися, що в Україні діють 735 шкіл для дітей, які представляють нацменшини; 400 тис. таких дітей вільно використовують свої рідні мови у повсякденному житті. Серед них, зокрема, 355 955 дітей навчаються російською мовою, 16 139 – румунською мовою, 16 020 – угорською, 2 693 – молдавською та 1 785 учнів мають навчання польською мовою.
При цьому, як зазначається, нині діти нацменшин вивчають державну українську мову лише дві години на тиждень.
Відтак, як пояснили депутатам Європарламенту необхідність нового освітнього закону, діти національних меншин сьогодні в Україні не мають належних умов для вивчення державної української мови. Через це вони мають обмежені можливості отримати вищу освіту, поступити на держану службу, а також ефективно працювати в органах самоврядування.
У свою чергу, за даним Міносвіти України, в Росії, Угорщині, Румунії, Польщі, Молдові та Греції – на відміну від України – взагалі немає освітніх закладів, де б навчання проходило у повному обсязі українською мовою.