ГПУ хоче закінчити справи Майдану проти чиновників категорії "А"
Генеральна прокуратура звернеться до Верховної Ради з клопотанням про те, щоб прокуратурі залишили розслідування справ щодо злочинів проти учасників Майдану.
Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко після зустрічі з родинами героїв Небесної сотні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Відсьогодні ГПУ позбулася функцій слідства. Відтак старі справи залишаються за нами, а ті справи, в яких є підозрюваними чиновники категорії "А", навіть старі справи, мають бути передані до НАБУ, тому більшість резонансних справ, про які ми говорили з сім'ями Небесної сотні, відповідно до закону, мають у найближчий час бути передані до НАБУ. Присутні з цим не погодилися. Сьогодні учасники говорили про звернення до Верховної Ради з тим, щоб скоригувати законодавство в частині злочинів проти майданівців, щоб залишити в прокуратурі справи Майдану, ті, які ми розпочали, навіть категорії “А”, - сказав Луценко.
Він уточнив, що 20 листопада набули чинності положення Кримінального процесуального кодексу, які зобов'язують ГПУ передати усі розслідувані раніше справи стосовно чиновників категорії "А" до НАБУ, а решту справ - Службі безпеці та Міністерству внутрішніх справ, "поки немає ДБР".
"Я думаю, що можна було би залишити справи навіть категорії "А", які стосуються Майдану, за нами. Якщо законодавець це зробить – добре", - підкреслив генпрокурор.
Як повідомляв Укрінформ, Генеральна прокуратура віднині не має права розпочинати досудові розслідування проти високопосадовців, суддів та правоохоронців, а також військових злочинів у зв'язку з переданням цих повноважень Державному бюро розслідувань.
Крім того, відсьогодні прокуратура не має повноважень розслідувати провадження, які належать до підслідності НАБУ.
Раніше ГПУ оголосила про нові підозри екс-президенту Януковичу, колишньому главі МВС Захарченку і ряду інших екс-чиновників у "справах Майдану" 2014 року. Їх підозрюють у незаконному перешкоджанні організації та проведення мітингів, походів і демонстрацій, організації перевищення співробітниками правоохоронних органів влади та своїх службових повноважень, умисного вбивства двох і більше осіб, закінченого замаху на умисне вбивство двох і більше осіб, заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, а також в організації терористичного акту.
У березні 2017 року Військова прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо Януковича. Його підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України") і ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") КК України.