НСЖУ з початку року зафіксувала два напади на журналістів
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) за перший місяць 2018 року зафіксувала два випадки застосування фізичної сили до журналістів - в Ужгороді та на Черкащині.
Про це повідомляє у п'ятницю прес-служба НСЖУ.
Зокрема, як зазначається у повідомленні, 12 січня у Чигирині, що на Черкащині, група мітингувальників напала одразу на трьох журналістів видання «Чигиринські вісті» під час акції протесту проти будівництва птахокомплексу.
«Кілька жінок-мітингарів наблизилися до мене, хапали за руки, штурхали, ганьбили. Поряд стояли поліцейські на чолі з начальником відділення, проте вони не одразу зупинили жінок, які перешкоджали виконувати журналістську роботу. Натомість, один із поліцейських дочекався кінця штурханини, потім підійшов до мене й одвів на інший бік перехрестя, цим нібито зупинив конфлікт. Я мусила скоритися законній вимозі стража порядку», - розповіла одна з постраждалих Світлана Гречанюк-Самойлова у коментарі ЗМІ.
На двох інших працівниць видання – головного редактора Наталію Лебеденко та її доньку журналістку Тетяну Лебеденко – протестувальники напали того ж дня в автобусі.
«Зупинили автобус і намагалися витягти нас на вулицю, погрожували розправою. Тетяну вдарили в обличчя, моїм онукам, які їхали з нами, викручували руки, злякали малу Ангеліну. Нас захищали лише люди в автобусі. Відповідну заяву щодо цих подій написали до правоохоронних органів. Розцінюємо ці вчинки не лише як перешкоджання журналістській діяльності, а й посягання на професійну честь і гідність», - розповіла Наталія Лебеденко.
Ще одним постраждалим став журналіст із Ужгорода, який працює на місцевому радіо «Тиса FМ», Максим Барна. Увечері 17 січня на нього та дружину напали четверо молодих чоловіків, коли подружжя поверталося додому.
«Із криками «Анти, антифа!» на мене накинулися, повалили на землю й почали бити ногами. Підозрюю, що напад стався через мої переконання щодо діяльності праворадикальних організацій, ультрас», - розповів журналіст.
Розслідування цієї справи перебуває на особистому контролі у керівництва ГУНП в Закарпатській області.
У Національній спілці журналістів України пов’язують малу кількість нападів на журналістів у січні із тривалими новорічними святами.
Відповідно до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який НСЖУ проводить спільно з партнерськими організаціями, минулого року зафіксовано 90 випадків проявів фізичної агресії стосовно до журналістів, у середньому – 7 інцидентів на місяць, а найменше – чотири – було зафіксовано у березні 2017 року.