Союз православних журналістів зловживає "покаранням Божим" - Мінкультури
Міністерство культури України при проведенні моніторингу ЗМІ, зокрема інтернет-ресурсів, відзначило загострення конфронтаційної риторики в деяких оприлюднених на них публікаціях та повідомленнях.
Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті відомства.
"Конфронтаційну тенденцію можна спостерігати, зокрема, на сторінках інтернет-видання "Союз православних журналістів". Показовою у цьому сенсі є публікація: "Бог наказал захватчиков, – свидетельница захвата храма УПЦ в Катериновке" від 26 березня 2018 р. тощо", - підкреслюють у Мінкультури.
Як зазначається, у згаданому матеріалі відсутня журналістська безсторонність та об’єктивність подачі інформації, він свідомо спрямований на розпалювання ненависті та плекання дискримінаційних підходів до віруючих інших релігійних організацій. Показовою в цьому сенсі є як сама назва публікації, так і її контент з упередженим ставленням до представників УПЦ КП.
Зокрема вживається контроверсійна риторика: "Бог покарав загарбників; захоплювали храм в Катеринівці; храм уже був захоплений; били семінаристів; прихильники Київського патріархату і "Правий сектор" захопили Свято-Георгіївський храм УПЦ 21 вересня 2017 року", а також утверджується категорична думка про нібито Божу кару для віруючих православної громади, які вирішили на основі вільного волевиявлення змінити юрисдикційну підпорядкованість храму: "Багато хто з активістів, які забрали храм, відчули на собі наказання Боже...".
Зазначену публікацію, на переконання Мінкультури, можна сприймати як продовження вже існуючої не один рік односторонньої інформаційної кампанії у ЗМІ щодо висвітлення подій 21 вересня 2015 р. у с. Катеринівці Тернопільської області, що, серед іншого, спрямована на дискредитацію зусиль української влади щодо нормалізації і гармонізації міжцерковних відносин за умов відкритого військового протистояння та збройної агресії Російської Федерації.
"Це ображає почуття віруючих УПЦ КП, підбурює і провокує частину православної спільноти України і може бути розцінене як свідоме налаштування віруючих УПЦ проти інших християнських спільнот, що діють в Україні на законних та рівноправних з ними підставах, як пропаганда середньовічних принципів релігійної виключності, свідоме роздмухування релігійної конфліктності у нашій державі", - наголошують у міністерстві.