Порошенко підписав указ про встановлення Дня прикордонника

Фото

Президент України Петро Порошенко підписав указ про встановлення Дня прикордонника 30 квітня. 

Про це глава держави заявив під час свого виступу на Софійській площі з нагоди 100-річчя створення прикордонного відомства України та випуску офіцерів-прикордонників з Національної академії Держприкордонслужби, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як Президент України та Верховний головнокомандувач я прийняв рішення про зміну дати відзначення професійного свята прикордонників. Підписав указ про встановлення Дня прикордонника 30 квітня, на честь сторіччя нашої прикордонної служби”, - наголосив Порошенко.

Участь Президента в урочистих заходах з нагоди 100-річчя створення прикордонної служби України та чергового випуску офіцерів Національної академії ДПСУ / Фото: http://www.president.gov.ua

Він зазначив, що День прикордонника в Україні нарешті походить не від дня Прикордонних військ КДБ СРСР, а став співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні, яка є історичною спадкоємицею УНР та Гетьманської Держави. 

“Це свято має, нарешті, стати співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні. А сучасна Україна є історичною спадкоємицею УНР та Гетьманської Держави”, - сказав Президент.

“Звичний для всіх травневий День прикордонника теж має свою історію – але ця історія не наша. Він походить від дня Прикордонних військ КДБ СРСР. Хіба це доречно для незалежної нашої держави? Питання риторичне. І для цього професійного свята ми знайшли іншу дату”, - сказав він.

Президент зазначив, що українці повертаються до власної історії, а політика історичної пам’яті знову нарешті стала українською. Так, держава офіційно визнала і вшанувала учасників національно-визвольних змагань, пройшла декомунізація, компартія опиналася поза законом, а ідоли Леніна – на смітниках.

Читайте також: Від рук бойовиків на Донбасі загинули 70 українських прикордонників

“Ще 2014 року ми поклали край давній і дивній традиції святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором. Саме тоді, під час нашого Дня Незалежності 24 серпня 2014 року, я скасував "Дєнь защітніка Атєчєства" і запровадив День захисника України. Для цього неможливо було обрати іншу дату, ніж 14 жовтня, бо то - день Покрови, День козацтва. 21 листопада минулого року ми вперше відзначили День Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Раніше його святкували 2 серпня, не замислюючись, що то лише дата першого стрибка парашутистів в Московському військовому окрузі”, - сказав глава держави.

Він вказав на те, що наразі активно досліджується важливий пласт історії, пов’язаний із століттям Української національної революції 1917-1921 років: “Тоді державні кордони УНР, як відомо, були визнані насамперед Брестським договором. Його підписання відкрило шлях до вигнання з України більшовицько-російських загарбників, - щоправда, за допомогою наших тодішніх союзників”. 

Порошенко відзначив, що саме наприкінці квітня 1918 року Слов'янська група Окремої Запорізької дивізії Армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон з Росією і тодішнім Доном. 

“Відчув справжню радість, коли на кордоні земель українських і Війська Донського виставив сторожу, дві гармати, й під їх салют розвинув наш прапор. Тут фактично, так би мовити, навпомацки відчув, як відділяються землі України від чужих земель", - процитував Президента спомини Сікевича.

Згодом"козаки принесли два високі стовпи, вималювали їх на жовто-блакитну фарбу, яку знайшли на станції, на кожному з двох стовпів намалювали тризуб, а під ним написали “У.Н.Р.”. Священик відслужив молебень, окропив святою водою прапори. Коли козаки до гори стовпи підняли й закопали в землю, музика заграла, заграв наш гімн, гармати дали салют, а козаки крикнули могуче “Слава!” - саме так народжувалася українська прикордонна служба, додав Порошенко. 

Як повідомлялося, досі День прикордонника в Україні відзначався 28 травня.