У МОЗ назвали “друзів та ворогів” гіпертоніків
Міністерство охорони здоров'я опублікувало поради як запобігти розвитку гіпертонії.
Про те, як контролювати тиск, якою повинна бути вага тіла, і скільки потрібно займатися спортом, щоб не захворіти на гіпертонію Міністерство охорони здоров'я написало на своїй сторінці у Facebook.
"Гіпертонія – одне з найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи, при якому спостерігається високий кров’яний тиск. Причини розвитку гіпертонії можуть бути різними, і в основному залежать від віку, способу життя, харчування, шкідливих звичок, та ін.", - йдеться у повідомленні.
Зокрема в МОЗ, для запобігання розвитку захворювання радять періодично вимірювати тиск і слідкувати за супутніми симптомами. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 140/90.
Також необхідно підтримувати вагу в нормі. Існує проста формула, за допомогою якої можна визначити оптимальну масу тіла: ІМТ = маса в кг поділити на зріст у квадраті в метрах.
ІМТ у дорослих людей свідчить про наступне: < 18,5 – про наявність у людини недостатньої ваги, 18,5-24,9 – еквівалент нормальної маси тіла, 25-29,9 – вказує на наявність зайвої ваги, більше або дорівнює 30 – ознака ожиріння.
На підвищення тиску впливають також алкоголь і куріння. Чим більша кількість спожитого алкоголю чи тютюну, тим більше підвищується тиск.
Регулярно займайтеся спортом. Середнім фізичним навантаженням вважається регулярна фізична активність, що триває не менше 30-40 хвилин 3-4 рази на тиждень.
Зверніть увагу на кількість солі у своєму раціоні. Добова норма споживання солі для дорослої людини – не більше 5 грамів (трохи менше чайної ложки).
Вживайте більше продуктів багатих на калій. Наприклад, гречану крупу, квасолю, чорну смородину, родзинки, чорнослив, буряк, моркву і зелень. Дієта з високим вмістом калію може допомогти знизити артеріальний тиск.