За 2,5 роки від харчових отруєнь на відпочинку постраждали 320 дітей
Держпродспоживслужба за 2,5 роки отримала 19 повідомлень щодо харчових отруєнь в закладах відпочинку або оздоровлення для дітей. Загалом постраждали 320 дітей.
Про це йдеться у відповіді Держпродспоживслужби на запит Укрінформу.
Так, за даними відомства, у 2016 році до установи надійшло 7 повідомлень щодо спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь у закладах оздоровлення/відпочинку дітей. У 2016 році постраждали 53 дитини.
У 2017 році таких повідомлень до Держпродспоживслужби надійшло 10, в минулому році від харчових отруєнь постраждали 198 дітей.
Станом на 1 липня 2018 року Держпродспоживслужба отримала два повідомлення про спалахи гострих кишкових інфекцій у дитячих таборах, на цю дату зафіксовано 69 дітей, які постраждали від харчових отруєнь.
Як повідомляв Укрінформ, з початку оздоровчої кампанії у 2018 році Держпродспоживслужба виявила порушення вимог санітарного законодавства у кожному п’ятому закладі оздоровлення та відпочинку дітей - 2283 (22%), що більше, ніж у 2017 році (17,6%).
Упродовж червня у зв’язку з виявленням Держпродспоживслужбою зазначених порушень не відкрилося 25 (у 2017 році – 12) закладів оздоровлення/відпочинку. Водночас без погодження із Держпродспоживслужбою було відкрито 42 (у 2017 році – три) заклади оздоровлення/відпочинку.
Улітку цього року мали місце кілька випадків масового отруєння в дитячих таборах. Так, у Лиманському районі Донецької області в дитячому центрі оздоровлення і відпочинку "Орлятко" 16 липня 60 дітей відчули погіршення здоров'я, нудоту, у них підвищилася температура, згодом їх госпіталізували. Станом на 19 липня кількість госпіталізованих із цього табору до медичних закладів зросла до 94 осіб. Усього в таборі відпочивали 134 дитини. За даними Донецького обласного лабораторного центру МОЗ, у 18 із 94 хворих підтверджено діагноз "гостра дизентерія Зонне".
Крім того, у приватному дитячому таборі "Славутич" Переяслав-Хмельницького району Київської області отруїлися 12 дітей, одна дитина впала в кому. Зокрема, 2 липня 11 вихованців спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з художньої гімнастики "Школа Дерюгіних" звернулися до медпункту табору зі скаргами на розлад травлення, слабкість та головний біль. За фактом масового отруєння дітей у дитячому таборі в Переяслав-Хмельницькому районі прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження.