Уряд прийняв постанову щодо доступу українців до лікарських препаратів
Уряд у середу 17 жовтня 2018 року ухвалив постанову МОЗ щодо спрощення та пришвидшення механізму перерозподілу лікарських засобів, закуплених за кошти державного бюджету.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
“Сьогодні Уряд ухвалив дуже важливу постанову Міністерство охорони здоров’я України (№298). Вона запроваджує 3 зміни, які збільшать доступ українців до ліків, закуплених за гроші платників податків: прозорий перерозподіл коштів на ліки, яких зараз закуповується найменше, швидша доставка ліків з обласних центрів до складів і медзакладів всього регіону та розвезення вакцин у медзаклади, де сімейні лікарі надають безоплатну допомогу”, - написала Супрун.
Вона наголосила, процес закупівель ліків і поставок нині відбувається швидше, ніж у попередні роки.
“За деякими програмами в областях є залишки певних ліків. Водночас є програми, такі як онкологія, де ліки дуже дороговартісні та виділеного бюджету не вистачає для всіх пацієнтів. Маємо збалансувати рівень забезпечення ліками. Кошти з програм закупівель ліків, які ще є в регіонах, будуть прозоро та ефективно перерозподілятися на ті препарати, за якими є найбільший дефіцит. А щоби швидко погодити процес перерозподілу з регіонами встановлено термін, у який області можуть надати зауваження — 5 робочих днів”, - зазначила Супрун.
За її словами, ліки, які МОЗ України закуповує за кошти платників податків після доставки в Україну одразу розподіляються та розвозяться по регіонах — у розпорядження обласних департаментів з питань охорони здоров’я.
“Часом ліки та медвироби дуже довго лишаються на складах в обласних центрах. Щоб вони оперативніше потрапили до пацієнтів, поставлено максимальний термін розподілу ліків до місцевих складів і медзакладів — 3 робочі дні. Раніше закуплені за кошти платників податків вакцини були доступні для українців тільки у комунальних закладах охорони здоров'я первинної ланки”, - написала Супрун.
Вона підкреслила, що тепер усі заклади первинної меддопомоги, які уклали договір з Національною службою здоров’я України та надають українцям медичні послуги в рамках гарантованого пакету, отримуватимуть ці вакцини безоплатно.
“Це як комунальні медзаклади, так і приватні, і також лікарі-ФОП. Важливо, що ми забезпечимо вакцинацію згідно з Календарем щеплень у пологових будинках незалежно від форми власності. Результат — підвищення рівня вакцинації, спокій батьків, адже протягом перших днів життя їх дитина отримує щеплення у пологовому будинку, який вони обрали”, - наголосила Супрун.