Коли церква стане автокефальною, московського духу в Україні не буде - Філарет

Фото

Визнання української церкви автокефальною сприятиме зміцненню українства в державі.

Про це заявив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у п'ятницю під час засідання, присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я хочу відзначити, що у цьому процесі боротьби за утвердження Української держави велику роль відіграє Українська православна церква Київського патріархату, так само як і інші християнські церкви, які також активно дбають про нашу рідну українську землю. І ми зараз чекаємо від Вселенського Патріарха Варфоломія визнання Української православної церкви автокефальною церквою, тобто незалежною не тільки від Москви, а й від самого Константинополя. Ми будемо незалежними від усіх центрів і отримаємо Томос, що приводить буквально у тремтіння Москву. Тому що, якщо українська церква стане визнаною автокефальною, то це значить, що Москви в Україні не буде, не буде московського духу, а буде панувати українство", - зазначив Філарет.

Читайте також: Філарет сказав, коли відповість на пропозицію очолити помісну церкву

При цьому він висловив переконання, що єдина українська церква буде в Україні і що українську державу не знищить жоден ворог, тим паче російський.

"Я бажаю, щоб ми, українці, насамперед об'єдналися, бо в єдності наша сила, і причиною всіх бід, які український народ перетерпів за тисячолітню історію, є наша роз'єднаність", - додав Філарет.

Читайте також: Московський патріархат відкинув можливість участі в об’єднавчому соборі

Як повідомляв Укрінформ,  27-29 листопада відбудеться засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому буде ухвалено рішення про затвердження Томосу для помісної Української православної церкви.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Читайте також: Україна чекала автокефальної церкви 1030 років - Порошенко

Президент Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій 3 листопада підписали у Стамбулі Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.