Міжнародне розслідування катастрофи MH17 виходить на фінальну стадію — ГПУ
Розслідування Міжнародної слідчої групи за фактом збиття Boeing рейсу MH17 вийшло на фінальну стадію.
Про це повідомив у коментарі Укрінформу перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.
"У нашому розслідуванні ми виходимо на вирішальну стадію. Але конкретні терміни передачі (справи до суду - ред.) залежать від наших голландських колег", - сказав він, відповідаючи на запитання, коли буде завершене слідство у даній справі.
Сторожук пояснив, що така тривала підготовка матеріалів для передачі до суду пов'язана із безпрецедентним у світовій історії випадком.
"На практиці це абсолютно безпрецедентний у світовій історії випадок, досі не було такого розслідування і майбутнього формату суду, тому йде дуже ретельна підготовка, яка, природно, вимагає багато часу ", - зазначив він.
Заступник генпрокурора підкреслив, що протягом 2018 року Міжнародна слідча група займалася підготовкою для передачі матеріалів до суду Нідерландів, в тому числі і на законодавчому рівні, оскільки необхідно було ухвалити ратифікаційний та імплементаційний пакет законів, які регламентують деякі процесуальні моменти, не врегульовані національним законодавством.
Як повідомлялося, раніше в інтерв'ю Укрінформу Сторожук інформував, що у справі збиття “Боїнга” MH17 фігурують 120 осіб. Основний судовий процес над підозрюваними у збитті літака проходитиме у суді Нідерландів. Водночас країни-учасники Міжнародної слідчої групи у рамках свого кримінального провадження також зможуть звертатися з позовами у свої національні суди.
Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області. Загинули 298 осіб, які перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.
Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, яка застосовується у зенітно-ракетному комплексі "Бук". Установка була доправлена з Росії і запущена з території, яку на той час контролювали бойовики "ДНР".
До Міжнародної слідчої групи (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України.