В Україні є перше судове рішення про булінг

Бориспільський міськрайонний суд Київської області виніс перше в України рішення у справі про булінг.

Про це повідомила у вівторок народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Оксана Білозір на своїй сторінці у Facebook.

"11 лютого 2019 року оприлюднено рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області, який вперше в історії України виніс рішення у справі про булінг: встановлено винну особу та накладено штраф на її батьків, за вчинення протиправних дій до своїх ровесників в навчальному закладі", - зазначила Білозір.

За фактом булінгу, уточнює політик, було складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено на розгляд до суду.

"Суд власне і встановив факт булінгу, тобто дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявилось у висвітленні непристойних фото у мережі "інстаграм", в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої. Зазначається, що у судовому засіданні мати неповнолітньої вину в скоєному визнала, просила суворо не карати. За рішенням суду, суддя вважає за необхідне накласти на батьків винної особи адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп. та судовий збір в розмірі 384,20 грн", - додала депутат, посилаючись на рішення суду.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 18 грудня 2018 року ухвалила закон щодо протидії булінгу, який передбачає накладення штрафів за цькування у закладах освіти. Відповідне рішення підтримали 228 народних депутатів. 16 січня цей закон підписав Президент України Петро Порошенко, а 19 січня документ набув чинності.

Читайте також: Набув чинності закон проти булінгу в школах

Закон встановлює систему штрафів за цькування, зокрема, якщо особа піддала іншу особу булінгу вперше, то вона зобов'язана буде сплатити від двадцяти (340 грн) до п'ятдесяти (850 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо ці дії вчинив неповнолітній від 14 до 16 років, штраф повинні будуть сплатити батьки.

За повторне цькування винуватець повинен буде сплатити від ста (1700 грн) до двохсот (3400 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Приховування випадків булінгу педагогами тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Керівників шкіл зобов'яжуть затверджувати плани заходів щодо протидії булінгу, а класних керівників та профільних вчителів - проводити навчальні бесіди з підлітками для профілактики виникнення булінгу.