Донька українського моряка закликала в ООН звільнити військовополонених

Онлайн

Донька військовополоненого старшого матроса Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.

“З моменту, коли це сталося (незаконне ув’язнення батька - ред.), кожна секунда мого життя присвячена не лише мені, але й моєму батьку, який знаходиться у в’язниці. Чи можете ви уявити, що ваше щодення життя може настільки раптово змінитися?” - запитала донька моряка.

Оприско додала, що вона не є ані політиком, ані дипломатом, а просто людиною, яка хоче жити у безпечному світі.

“Декларація прав людини ООН та Женевська конвенція, що стосується поводження з військовополоненими, мали служити людству. Я вимагаю, щоб з моїм батьком та іншими військовими моряками поводилися гідно, як передбачається цими документами, та, врешті-решт, відпустили їх”, - заявила дочка військовополоненого.

Вона додала, що дуже хвилюється і навіть боїться за долю тих моряків, які були поранені, оскільки їм не надається необхідна допомога, і вони ризикують отримати інвалідність, якщо така допомога не буде негайно надана.

“Я прошу всіх присутніх у цій кімнаті разом зі мною стати на сторону служіння людяності та гідності. Давайте не втрачати те, що робить нас людьми”, - закликала Оприско.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН 15 березня обговорює ситуацію в тимчасово окупованому Криму. Засідання, присвячене п’ятим роковинам окупації, проходить у форматі Арріа, тобто на нього запрошені не лише члени Радбезу, але й представники інших держав-членів ООН та неурядових організацій. У засіданні, крім українських дипломатів, беруть участь заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, програмний директор «Кримського дому» Алім Алієв, член Світового конгресу кримських татар Айла Бакаллі, родичка одного з полонених моряків, Ольга Оприско.

Читайте також: Кислиця: Росія нагадує вірус, який стає агресивнішим через недбале лікування

25 листопада 2018 року Росія в районі Керченської протоки здійснила пряму військову агресію проти катерів і буксира Військово-морських сил Збройних сил України, в результаті чого 24 українських військових моряків були взяті в полон.

Усі захоплені Росією українські моряки заявили слідству, що є військовополоненими. Міжнародні організації та уряди багатьох країн світу засудили факт російської агресії і вимагають від РФ негайного і безумовного звільнення українських військових.