Більше 60% українців хочуть змін, але з реформ підтримують лише децентралізацію
Понад 60% українців виступають за проведення змін у державі, проте із реформ підтримують лише децентралізацію.
Про це розповів провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова Віктор Замятін під час презентації результатів соціологічного опитування в Укрінформі.
“Незважаючи на те, що виступають за проведення змін, за нашим опитуванням, більше за 60% громадян України, водночас українці не підтримують жодну із ключових реформ, крім децентралізації”, - сказав Замятін.
За його словами, громадяни не підтримують реформи, які мають у собі ліберальний підтекст, а виступають за протекціоністську політику, підтримку національного виробника.
Експерт переконаний, що така ситуація може бути пов’язана із недостатньою поінформованістю людей про зміст, перебіг й очікувані результати реформ.
Відповідно до даних соціологічного опитування, 65% респондентів підтримують здійснення децентралізації, скорочення функцій центральної влади й передачу більше повноважень органам місцевого самоврядування.
Водночас 20% українців виступають за необхідність розширення функцій центральної влади, скорочення повноважень органів місцевого самоврядування, посилення керованості усіх органів влади з центру.
Важко відповісти щодо підтримки децентралізації 15% опитаним.
Експерти Центру Разумкова також провели аналіз відповідей респондентів у розрізі їх прихильності до шести провідних кандидатів на пост Президента. Так, серед виборців Петра Порошенка прихильників децентралізації — 73%, Володимира Зеленського - 69%, Анатолія Гриценка —66%, Юлії Тимошенко — 63%, Юрія Бойка — 61%, Олега Ляшка — 59%.
Разом з тим, за даними соцопитування, реформу освіту підтримують 20%, 41% виступають проти, 17% байдуже, а 22% громадян важко відповісти.
Реформу медицини підтримують 19% респондентів, проти - 65%, байдуже - 8%, важко відповісти 9%.
Реформу пенсійної системи підтримують 14% опитаних, проти - 62%, байдуже - 11%, важко відповісти - 13%.
Земельну реформу підтримують 16% українців, проти - 49%, байдуже - 14%, важко відповісти - 22%.
Крім того, судову реформу підтримують 13% респондентів, 43% виступають проти, а за заплановану масову приватизацію державних підприємств висловилися 14%, тоді як 49% проти.
Опитування громадської думки було проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 7 по 14 лютого 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.