У НАБУ розцінили рішення КСУ як узаконення розкрадання коштів
Національне антикорупційне бюро розцінило як узаконення розкрадання коштів рішення Конституційного суду про визнання неконституційним права НАБУ вимагати скасування в судовому порядку угод, які вважаються корупційними.
Про це Антикорупційне бюро заявило в Twitter.
“КС узаконив розкрадання коштів держпідприємств через закупівлі за завищеними цінами, позбавивши НАБУ права вимагати через суд анулювання незаконних угод”, - наголосили в НАБУ.
У відомстві переконані, що це рішення - в інтересах організаторів корупційних схем, а не України.
Як повідомляв Укрінформ, Конституційний суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону "Про Національне антикорупційне бюро України".
Відповідне рішення було ухвалене за скаргою АТ "Запорізький завод феросплавів".
Таким чином, КСУ визнав неконституційним пункт 13 статті 17 закону про НАБУ, що визначає»: «за наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України».
КСУ відкрив відповідне провадження за скаргою акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" - підприємства, що контролюється групою "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, у жовтні 2018 року.
Завод вважав неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.
Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод - це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.
НАБУ за 4 роки роботи подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн.
Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування.