Голова МЗС Молдови пояснив, чому затягується екстрадиція судді Чауса
Молдова готова співпрацювати з Україною у вирішенні питання екстрадиції судді Миколи Чауса та інших питань.
Про це заявив міністр закордонних справ і європейських питань Ніку Попеску на спільному брифінгу з главою МЗС України Вадимом Пристайком у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми обговорювали це питання (щодо екстрадиції суді М. Чауса - ред.) у липні під час мого візиту до Києва, проте судова та виконавча гілки влади відокремлені. Зараз Молдова здійснює реформу судової системи... і на сьогодні немає такого результату, який був би остаточним або щоб я міг щось пообіцяти. Але я запевняю, що ми зробимо все можливе, щоб співпрацювати з Україною для вирішення цієї справи та інших питань», - сказав Попеску.
Пристайко, у свою чергу, додав, що Україна дійсно хотіла б «отримати назад цю людину, як і деяких (інших)».
«І Президент України теж у розмові з прем'єр-міністром (Молдови М. Санду - ред.), і ми на всіх офіційних рівнях нагадуємо про те, що ми хотіли б, щоб цей процес завершився якомога швидше», - зазначив Пристайко.
Як повідомляв Укрінформ, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Миколу Чауса в отриманні хабара в розмірі 150 тис. доларів. Ці гроші знайшли у двох скляних банках, які суддя особисто закопував у дворі власного будинку.
У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт судді. При цьому Чаус втік з України. З 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку за лінією Інтерполу.
1 березня 2017 року Чаус здався правоохоронцям у Молдові. Відразу після цього САП заявила про намір вимагати його видачі Україні для проведення досудового розслідування у відповідності з законодавством.
У вересні 2017 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляв, що питання екстрадиції українського судді Миколи Чауса з Молдови в Україну залежить від рішення президента країни Ігоря Додона.
Пізніше Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса від посади.
У липні цього року слідчі центрального апарату ДБР зареєстрували кримінальне провадження щодо організації можливого незаконного вивезення групою осіб судді через держкордон України до Молдови.