Адвокат родин Небесної сотні заявила, що з нею голодують вже восьмеро
Біля будівлі Верховної Ради у Києві відбулась акція на підтримку адвоката родин Небесної сотні Євгенії Закревської, яка оголосила голодування через нерозслідування "справ Майдану".
Про це повідомляє Громадське.
"До акції долучилася й сама Закревська. Вона зазначила, що після неї голодування оголосили ще 8 людей", - ідеться у повідомленні.
Аддвокат розповіла, що 26 листопада відбулася зустріч у Кабміні з Прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком та потерпілими й родинами загиблих на Майдані.
«Сьогодні була зустріч у Кабміні з Прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, потерпілими й родинами загиблих (на Майдані — ред.) та ще частиною Кабміну. Гончарук 3 грудня обіцяє голосування. Вони не розглядають питання позачергового засідання», — сказала Закревська.
Вона додала, що, за словами Гончарука, депутати мають не тільки створити управління у справах Майдану в ДБР, а й збільшать чисельність слідчих.
«Виявляється, у відділі 25 штатних одиниць. Це абсолютний мізер, щонайменше 60-70 слідчих має бути у цьому управлінні», — вважає адвокат.
За її словами, якщо Верховна Рада проголосує за цю правку 3 грудня, за тиждень її підпише Президент, то до кінця року буде створене управління, в яке перейдуть слідчі.
«У найкращому варіанті слідчі дії відновлюються у січні. А там Різдво, тому - з другої половини січня. Частково це певні досягнення, але поки це обіцянки. До того ж це велика прірва у розслідуванні», — сказала Закревська.
Адвокат підкреслила, хоча фактично слідство тимчасово зупинено, але юридичні терміни у справах спливатимуть.
На запитання, як довго вона голодуватиме, відповіла: «До моменту, коли відновлення слідства стане невідворотним фактом».
Як повідомлялося, адвокат родин героїв Небесної сотні Євгенія Закревська в ефірі одного з телеканалів оголосила голодування, вимагаючи прийняття Верховною Радою поправки до закону про ДБР, яка дозволить перевести до бюро слідчих Генпрокуратури, що займалися "справами Майдану".
Розслідуванням "справ Майдану" займалося управління спецрозслідувань ГПУ, яке очолював Сергій Горбатюк. Але з 20 листопада прокуратура втратила повноваження на розслідування кримінальних проваджень, і це управління було розформоване.
15 листопада Верховна Рада почала розглядати законопроєкт №2116 про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо вдосконалення діяльності ДБР, але не встигла розглянути всі поправки.
Зокрема, поправка №318 передбачає, що для забезпечення безперервності й ефективності досудових розслідувань слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути переведені за їхньою згодою в ДБР без обов'язкового проведення конкурсу - якщо вони на час набрання чинності цим законом проводять досудове розслідування або здійснюють процесуальне керівництво (не менше 4 місяців поспіль входили до складу груп слідчих або прокурорів) у кримінальних провадженнях щодо акцій протесту з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, і які підлягають передачі за підслідністю до ДБР, але не пізніше, ніж 11 січня 2020 року.
Наступне пленарне засідання парламенту заплановано на 3 грудня.