Кабмін виділив понад 2 мільярди на обладнання, автобуси і їдальні для шкіл

Кабінет міністрів виділив кошти на сучасне обладнання для шкіл, закупівлю шкільних автобусів та ремонти й переобладнання шкільних їдалень.

Про це на брифінгу після засідання уряду заявив Прем'єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми прийняли ряд важливих рішень по перерозподілу коштів в рамках системи освіти. Понад 800 млн грн ми спрямували на сучасне обладнання та технології для школярів, понад 1 млрд грн буде спрямовано на освітню сферу, а саме: на придбання шкільних автобусів. 600 млн на ремонти та обладнання їдалень, тому що у нас в цьому році величезна кількість харчових отруєнь, якість системи харчування дітей в школах залишає бажати кращого”, - сказав Гончарук.

Зокрема, Кабінет міністрів виділив 801,6 млн грн для облаштування в школах STEM-лабораторій та профільних кабінетів, повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

“2019-го Кабмін інвестував у створення природничо-математичних кабінетів 200 млн грн. Сьогодні ми хочемо зробити розвиток STEM одним із основних пріоритетів МОН. Саме тому ми збільшуємо інвестиції в освітній простір шкіл в 4 рази та передбачаємо 801,6 млн грн для облаштування STEM-лабораторій та інших кабінетів для профільного навчання”, - зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Вона також додала, що, окрім цих інвестицій, опорні та великі школи отримають кошти субвенції “Спроможна школа для кращих результатів”.

“Усі роки програми для закупівлі природничо-математичних кабінетів фінансувалися із залишків освітньої субвенції, які залишилися наприкінці попереднього бюджетного року. Ці 801,6 млн грн - саме такий залишок, який використовуватиметься у 2020 році. Крім цього, безпосередньо в бюджеті 2020 року ми передбачили 3,5 млрд грн на повноцінне оснащення опорних та великих шкіл. Це величезні інвестиції, які зможуть якісно змінити умови навчання для тисяч дітей”, - повідомила Новосад.

Читайте також: Вчителям та лікарям виплатять заборговану зарплату - уряд перерозподілив кошти

Також він додав, що в наступному році уряд має намір вирішити питання створення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях шкіл по всій Україні.

На програму “Гідність дитини”, за якою проходить облаштування теплих туалетів у школах, 44,3 млн гривень, додають у пресслужбі.

“Програма “Гідність дитини” розпочалася ще торік, коли ми вперше заговорили про те, що навчання неможливе без забезпечення звичайних людських умов. Ситуація, коли у 21 столітті учні шкіл не мають доступу до теплих туалетів, — неприйнятна. Однак позитивним є те, що ми зрушили проблему з місця і вже маємо перші результати. Приміром, упродовж 2019 року, за даними органів місцевої влади, у школах має бути обладнано 848 внутрішніх вбиралень. І наступного року ми зможемо ще створити їх у школах”, — наголосила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Створення теплих вбиралень проходитиме на засадах співфінансування з місцевою владою. Однак обсяг додаткових інвестицій, які мають докласти до державних коштів місцеві органи самоврядування, буде різним. Так, документ передбачає, що не менш 30% суми мають додати м. Київ, міста обласного значення, об'єднані територіальні громади з адміністративним центром у місті обласного значення, а також області; не менш 10% суми — райони та об'єднані територіальні громади; не менш 5% суми — села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.

Як повідомлялося, уряд 27 листопада спрямував 171 млн грн, щоб запобігти заборгованості виплати зарплат учителям.