Голограма князя, картина-рекордсменка й кінські забави
Події семи днів, що минули, – в об'єктивах камер фотокореспондентів Укрінформу.
Коронавірус в Україні: МОЗ оновило карантинні зони: до «червоних» потрапило три області – Житомирська, Івано-Франківська та Чернівецька. До «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки віднесено дев’ять областей: Вінницьку, Донецьку, Закарпатську, Запорізьку, Київську, Львівську, Миколаївську, Сумську та Тернопільську. Решта областей та місто Київ – у «жовтій» зоні.
Натомість Закарпаттю, за словами директора департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Анатолія Пшеничного, необхідне введення «червоної» карантинної зони, інакше в області може статися колапс медичної системи. Тут не вистачає кисню в медзакладах через те, що постійно збільшують кількість ліжок так званого «ковідного фонду».
На фото: медичний працівник біля пацієнта, хворого на COVID-19, у реанімаційному відділенні Обласного клінічного фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру (КНП «Центр легеневих хвороб») в Ужгороді.
Голосування по-новому: з 2 березня у Верховній Раді запрацювала сенсорна кнопка для голосування. Це має унеможливити неперсональне голосування. Крім того, у сесійній залі встановили додаткові камери.
Як живий: у Софійському соборі Національного заповідника "Софія Київська" відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого. Зображення голови київського князя реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції стали експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні.
Цього тижня під будівлею комітетів Верховної Ради України відбулася акція протесту "Ні російській весні!" проти скасування штрафів за порушення мовного закону.
Як відомо, у парламенті зареєстрували два законопроєкти, що передбачають зміни до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Законопроєкт №4638, зареєстрований 21 січня 2021 року, пропонує вилучити зі статті 57 закону пункти щодо накладання штрафів за порушення закону. Законопроєкт №4638-2, зареєстрований 9 лютого 2021 року, пропонує відкласти штрафи за порушення закону на 1,5 року (до липня 2022-го). Відомі вчені, митці та громадські діячі виступили із заявою, в якій вимагають від парламенту не розглядати і не підтримувати ці законопроєкти, що містять поправки до Закону про мову.
За словами уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня, спроби народних депутатів відтермінувати чи скасувати штрафи за порушення статті 30 мовного закону – безперспективні, оскільки не відповідають Конституції та законам України, нормам права.
У Дипломатичній академії в четвер, 4 березня, відбулася церемонія прощання з першим міністром закордонних справ незалежної України Анатолієм Зленком. Засновник української дипломатії помер 1 березня на 83-му році життя. Поховали його на Байковому цвинтарі.
У центрі Одеси частково обвалився житловий будинок – пам’ятка архітектури, збудована 1879 року як прибутковий будинок Стрітенської церкви. Напередодні з будівлі відселили мешканців через утворення тріщини. Постраждалих унаслідок обвалу немає.
У Запоріжжі невідомі напали та побили депутата обласної ради від партії Володимира Буряка "Єднання" Дмитра Майстро. Інцидент стався біля його офісу. Чоловік упевнений, що напад на нього пов'язаний із депутатською діяльністю.
Мистецький рекорд: чемпіонка Європи з портретного малюнку, скульптор, візажист одеситка Анастасія Дідорук створила унікальну картину – написала її декоративною косметикою. Величезне око з тіней і пудри потрапило до Книги рекордів України. Для рекордної картини знадобилося три палети пудрових тіней, палета кремових кольорових текстур. Загалом було використано 45 кольорів та відтінків тіней для повік та пудри для обличчя, вся робота виконувалася за допомогою професійних пензликів для макіяжу.
В Одесі провели зиму й відразу відкрили пляжний сезон. Так, учасниці клубу "Моржі Одеси" влаштували заплив на честь останнього дня календарної зими.
За календарем до нових пригод відправилися й представники сімейства котячих.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Різнокольорові промені, спрямовані в небо, на тлі дзвіниці Михайлівського монастиря під час світлового шоу, організованого до Міжнародного дня рідкісних захворювань, на Михайлівській площі в Києві.
Пацієнт, хворий на COVID-19, дихає у кисневій масці у відділенні Обласного клінічного фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру (КНП "Центр легеневих хвороб" в Ужгороді.
Торгівля масками на вулиці Івано-Франківська.
Учасники засідання парламенту.
Експонат благодійної виставки "Ікони на ящиках від набоїв" у приміщенні ДК "Укроборонпром"у Києві.
Керівник експедиції, заслужений працівник культури України, кандидат наук, завідувач відділу охорони пам'яток національного заповідника "Хортиця" Дмитро Кобалія готується до занурення для знімання та описування затонулих кораблів, що лежать на дні Дніпра, з метою занесення їх до Реєстру нерухомих пам’яток України.
Чоловік грає на піаніно, встановленому на пряжі "Відрада" в Одесі.
Гімнастка Меланія Тур виступає під час Кубку України з художньої гімнастики на базі спорткомплексу "Олімпійські резерви" у Дніпрі.
Ігровий момент матчу І туру чемпіонату України з водного поло серед чоловіків (Суперліга) між ВК "Динамо" (Львів) і ВК "Маріуполь", що завершився з рахунком 16:6 на користь львівської команди, в Харкові.
Кінь качається у багнюці у смт Великий Березний на Закарпатті.
Білка у Біличанському лісі Києва.
Левиця в Київському зоопарку.