Імунолог оцінив шанси появи паспортів вакцинації у першій половині року
Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, лікар-імунолог Федір Лапій оцінює як низьку ймовірність запровадження електронних паспортів імунізації проти коронавірусу у першій половині цього року.
Про це він повідомив під час оnline-заходу для ЗМІ "Всесвітній тиждень імунізації 2021. Вакцинація зближує нас", передає кореспондент Укрінформу.
"Швидше за все, паспорти вакцинації не будуть введені у першій половині 2021 року. Питання лише обговорюється на рівні Європи, США або окремих країн, тому що, за винятком буквально кількох країн, охоплена невелика кількість людей", - сказав Лапій.
Він зазначив, що всі українці, які зараз проходять вакцинацію, вносяться до електронної бази. Україна проводить перемовини з іншими державами щодо визнання цих баз. "Поки що це лише дискусії, але не близька перспектива", - додав Лапій.
При цьому імунолог зауважив, що в Україні вже затверджені сертифікати імунізації - так звана форма 063-1 (о). "В принципі, сучасна людина повинна мати із собою карту імунізації. Коли ви подорожуєте, то можете відкрити останню сторінку свого закордонного паспорта і прочитати 4-й абзац. Відповідно до міжнародних правил охорони здоров'я іноземна держава, до якої ви прибули, може зажадати документ щодо вакцинації проти хвороб", - прокоментував лікар.
За його словами, питання про наявні щеплення від різних інфекційних хвороб можуть виникнути у тому випадку, якщо подорожуючій людині знадобиться медична допомога.
Як повідомлялося, 15 квітня віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та віцепрезидент Європейської комісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова обговорили початок спільної роботи над сумісністю цифрового сертифікату про імунітет проти коронавірусу (Digital Green Certificate).
Євросоюз планує з 15 червня ввести у дію цифрові сертифікати, які міститимуть інформацію про вакцинацію або набуття імунітету проти коронавірусу.
Дія сертифікатів поширюватиметься на країни-члени Європейського економічного простору – Ісландію, Ліхтенштейн та Норвегію, а також на Швейцарію, за умови взаємності.
Передбачається, що буде три різновиди таких документів: сертифікат вакцинації, сертифікат тестування та сертифікат одужання.