Фаєри й поліція: під МВС - акція пам'яті Катерини Гандзюк
Під стінами будівлі Міністерства внутрішніх справ у Києві за адресою вулиці Академіка Богомольця, 10 проходить акція «День народження Каті Гандзюк». 17 червня Гандзюк мала б святкувати своє 36-річчя.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на акції присутні кількадесят осіб.
На місці також працюють правоохоронці, поліція діалогу.
При вході на територію, де проходить акція, поліція вибірково перевіряє речі учасників за допомогою металошукачів.
Біля будівлі МВС встановлені колонки, лунає музика.
На асфальті перед міністерством активісти написали великими літерами прізвища правоохоронців : «Аваков, Геращенко, Меріков, Курділов» та закреслили їх червоним кольором.
Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Вона перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.
За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п'ять людей, а 12 листопада 2018 року стало відомо про арешт Ігоря Павловського - колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.
11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю виходу під заставу у розмірі 2 млн 497 тис. 300 гривень, яку було внесено.
6 червня 2019 року п’ятьох безпосередніх виконавців нападу засуджено на строки від 3 до 6,5 років позбавлення волі.
У січні 2020 року на території Болгарії затримали за організацію нападу на Гандзюк Олексія Левіна, помічника-консультанта депутата Херсонської облради. 16 березня Левіна екстрадували з Болгарії в Україну. На думку слідчих, Левін є ключовою фігурою, яка пов'язує виконавців і замовників нападу на Гандзюк. Саме він підозрюється в організації цього злочину, підбурюванні до його виконання, наданні інформації, зокрема, щодо місця проживання Гандзюк. У березні суд продовжив до 29 липня строк розслідування справи проти Левіна.
Торік 27 квітня Офіс генпрокурора і СБУ оголосили про завершення слідства у справі про організацію нападу на Гандзюк.
11 червня Мангеру вручили постанову про поновлення досудового розслідування, а також клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
16 червня працівники СБУ доставили голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера до Печерського райсуду для обрання йому запобіжного заходу. Раніше в Офісі генпрокурора зазначали, що мають намір клопотати про обрання Мангеру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Рішення про звернення до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу було прийнято прокурором через спроби незаконного впливу підозрюваного на свідків шляхом погроз їм та членам їхніх сімей.
28 липня 2020 року прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера і експомічника депутата Херсонської облради Олексія Левіна за організацію нападу на Гандзюк.
11 червня 2021 року Дніпровський райсуд Києва залишив Владислава Мангера та Олексія Левіна, підозрюваних у вбивстві активістки Катерини Гандзюк, під вартою.
17 червня генпрокурор Ірина Венедіктова у Фейсбуці поінформувала, що у справі вбивства Катерини Гандзюк, якій 17 червня мало б виповнитися 36 років, завершено дослідження письмових доказів у суді.