Неправильний спосіб життя може спровокувати гіпертонію у 30 років – кардіолог

Через неправильне харчування і малорухливий спосіб життя гіпертонія першого ступеня може виникнути у 30-річних людей.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповіла лікар-кардіолог кардіодиспансерного відділення Житомирського обласного медичного консультативно-діагностичного центру Світлана Гаркуша.

«Більшість серцево-судинних захворювань формуються з віком у результаті неправильного способу життя. Вони починаються у дитячому і підлітковому віці, і це вегето-судинна дистонія за гіпертонічним типом. Її передумовами є те, що батьки хворіють на гіпертонічну хворобу, мають надлишкову вагу, неправильне харчування в сім’ї, хронічне переїдання із вживанням надмірної кількості жирів та швидких вуглеводів – цукру, кондитерських виробів, продуктів із борошна. Якщо не змінюється харчування, не збільшується фізичне навантаження, то вегето-судинна дистонія за гіпертонічним типом до 30 років переходить у гіпертонічну хворобу першого ступеня», - зазначила лікар.

Читайте також: Стійкі симптоми COVID-19, які можуть триматися до пів року

Кардіолог додала, що якщо надалі не змінити спосіб життя, то до 40 років у таких пацієнтів констатують гіпертонічну хворобу другого ступеня, а надалі – такі її ускладнення, як інфаркт міокарда, інсульт головного мозку, порушення ритму та провідності, серцева недостатність та інші.

При цьому людей, які мають успадковані фактори (коли на гіпертонію хворіють батьки – ред.), набагато менше.

Читайте також: До 40% людей із гіпертонією не підозрюють у себе хворобу – як вберегтися

Від гіпертонічної хвороби зараз страждають багато людей, і це почали сприймати за звичну ситуацію. Але можна і в поважному віці мати нормальний тиск, якщо підтримувати здоровий спосіб життя, зауважила Гаркуша.