Україна веде переговори з ЄС про взаємне визнання COVID-сертифікатів

Уряд ухвалив постанову щодо впровадження COVID-сертифікатів, який підтверджуватиме статус громадянина про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тестів і статус, що людина одужала від COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

«Вакцинація – це квиток до повернення у звичний ритм життя, без карантинних обмежень та тяжкого перебігу хвороби. Наразі всі охочі можуть щепитись в центрах масової вакцинації. Всі дані про щеплення вносяться в електронну систему охорони здоров'я. Тож коли людина завершила курс імунізації від COVID-19, а саме, отримала 2 дози вакцини, можна буде згенерувати сертифікат про вакцинацію у застосунку чи на порталі Дія, а в перспективі також – отримати його у лікаря», — розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зазначається, що COVID-сертифікати працюватимуть як й інші документи в Дії. Перевірити, чи дійсний сертифікат, можна буде за QR-кодом.

Читайте також: До запуску українських «COVID-сертифікатів» усе готове - Шмигаль

У МОЗ наголосили, що Україна одна з перших країн, яка розпочала комунікацію із командою ЄС стосовно впровадження COVID-сертифікатів. МЗС України у співпраці з МОЗ та Мінцифри проводить переговори з країнами про взаємне визнання міжнародних сертифікатів. Після проходження технічної перевірки зі сторони ЄС відбудеться повноцінний запуск функціоналу.

У міністерстві нагадали, що з 1 липня Міністерство цифрової трансформації спільно з партнерами запустило бета-тестування COVID-сертифікатів. Долучитися можуть люди, які вже отримали 2 дози вакцини від COVID-19 на території України. Уже близько 10 тисяч користувачів зареєструвались. Стати бета-тестувальником можна за посиланням: https://team.diia.gov.ua.

Читайте також: На Atlas Weekend працюватиме центр масової COVID-вакцинації

Уся актуальна інформація для подорожей громадян України за кордон — умови в‘їзду та транзиту, контакти посольств і консульств України за кордоном — доступна на онлайн карті МЗС України tripadvisor.mfa.gov.ua.

Розробкою та технічною реалізацією COVID-сертифікатів спільно займаються Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС та ДПСУ. Документ розробляється з урахуванням міжнародних вимог – EU Digital COVID Certificate Єврокомісії.