У МОЗ розповіли, що лишається «за кадром» при оформленні COVID-сертифікатів

Для отримання сертифіката про вакцинацію проти COVID-19 українцям не треба особисто звертатися в будь-яке відомство - весь процес відбувається в онлайні.

Як повідомляє Укрінформ, про це в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" розповів заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Ярослав Кучер.

"Нікуди бігти не потрібно. Після того, як ви зробили друге щеплення, через деякий час в додатку "Дія" ви можете згенерувати сертифікат. Потрібно зайти та оформити запит на отримання цього сертифіката. І система надасть ваш сертифікат, з яким далі ви зможете подорожувати", - повідомив Кучер.

Зазначається, що зараз система працює в тестовій версії та видає сертифікат виключно на базі двох щеплень, які мають бути зроблені однією вакциною. У тестовій версії поки що не відбивається варіант, який передбачає, що людина перехворіла на COVID-19 і тому не вакцинувалася.

Читайте також: COVID-сертифікат у «Дії»: хто може отримати, на скільки та інші нюанси

"Якщо ми говоримо про подорожі, то сертифікат - це просто зручний спосіб довести, що ви вакцинована людина, що підтверджується державою. Це інформація, яка знаходиться в системі, там видно - хто лікар, як зробив щеплення, звідки вакцина прибула, як вона зберігалася і при якій температурі. Це дуже серйозно, це все залишається за кадром, але це наша щоденна робота, і ми над цим працюємо. Тому нашому цифровому документу довіряють", - запевнив заступник міністра.

Він додав, що COVID-сертифікат є лише додатковим документом при перетині кордонів: "Ясна річ, він спростить формальності проходження паспортного контролю, але за фактом перевіряти правила в'їзду в ту чи іншу країну все-таки потрібно. Наприклад, в Євросоюзі деякі країни встановлюють свої обмеження - зокрема для людей, які вакциновані / не вакциновані - тут є свої нюанси".

Читайте також: Україна веде переговори з ЄС про взаємне визнання COVID-сертифікатів

Як повідомлялося, за минулу добу в Україні проти COVID-19 було щеплено 73 234 особи. А загалом з початку кампанії вакцинації - 2 100 540, з них отримали дві дози 898 076 осіб.