Експерт вважає, що чинний закон про нацменшини морально застарів

Чинний закон про національні меншини, який діє в Україні, морально застарів і не відповідає міжнародним нормам, тому ініціатива Президента Володимира Зеленського про ухвалення нового законопроєкту про національні спільноти є своєчасною.

Як передає Укрінформ, про це сказав керівник групи моніторингу прав національних меншин В’ячеслав Ліхачов у ефірі телеканалу "Дом". 

"Очевидно, що відтоді дуже сильно змінився український контекст. Значною мірою розвивалися європейські і світові уявлення про стандарти захисту прав національних меншин. Україна приєднувалася до міжнародних документів, що гарантує захист прав національних меншин. Цей закон морально застарів, і він сформульований в дуже неконкретних термінах. Він дуже декларативний", — вважає Ліхачов.

За його словами, нинішній потрібно наповнити більш конкретним змістом і привести у відповідність з міжнародними документами, які ратифікувала Україна.

"Але яке саме буде наповнення у проєкті закону, анонсованого Президентом України, поки говорити складно. Тому що, судячи з того, що прозвучало, він пропонує застосувати абсолютно нову концепцію, ввести нове поняття національної спільноти замість терміну "національна меншина", яке фігурувало в законі до цього, і яке фігурує в міжнародному праві", — зазначив експерт.

Читайте також: Зеленський каже, що РФ постійно шукає «наїздів» на російську мову

Він додав, що новий закон про нацменшини останнім часом активно розробляли в Раді.

"Були обговорення із залученням національних меншин, в тому числі, з польовими виїздами представників профільного комітету Верховної Ради з прав людини в місця компактного проживання національних меншин. Я знаю, що цей процес йде досить активно", — розповів Ліхачов.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок Президент Володимир Зеленський заявив, що зараз триває робота над розробкою законопроєкту про національні спільноти в Україні.

Фото: RFE/RL