Відставка Авакова, герб-велетень й асани над виноградниками
Події семи днів, що минули, – в об'єктивах камер фотокореспондентів Укрінформу.
Верховна Рада на засіданні у четвер, 15 липня, звільнила Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ. За відповідне рішення проголосував 291 народний депутат. Аваков подав заяву про відставку з посади міністра 13 липня. Її він обіймав майже сім з половиною років – із 27 лютого 2014 року.
Новим очільником МВС погодився стати голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський (на фото праворуч). У п’ятницю, 16 липня, Верховна Рада підтримала його призначення на посаду міністра внутрішніх справ України. За відповідне рішення проголосував 271 народний депутат. Рада також проголосувала за дострокове припинення депутатських повноважень Дениса Монастирського. Новопризначений глава МВС склав присягу члена Кабінету Міністрів.
Цього тижня Раду штурмували військові пенсіонери, які вимагали перерахунку пенсій. Близько п’ятисот учасників мітингу під парламентом скандували "Ганьба" і намагалися дістатися до другого під’їзду парламенту, перед тим прорвавши огорожу. Їм перешкоджала колона представників правоохоронних органів. Між мітингувальники та правоохоронцями час від часу відбувалися сутички, ініціаторами яких виступали учасники акції.
Того ж дня, 14 липня, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям і працівникам інших органів правопорядку, яке передбачає встановлення щомісячних доплат та мінімальної пенсійної виплати розміром 3854 гривні.
Напередодні ж під парламентом відбулася акція "Зупиніть наш біль: зараз у нас є лише "Потерпін" на підтримку законопроєкту про легалізацію медичного канабісу. Однак Верховна Рада не підтримала законопроєкт, який регулює обіг марихуани у медичних цілях, повернувши його на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи.
Збірну України провели на Олімпійські ігри в Токіо, які триватимуть з 23 липня по 8 серпня. Церемонія відбулася у прямому ефірі суспільного мовника. Спеціально для нашої олімпійської збірної визнані зірки спорту й шоу-бізнесу підписали прапор України з побажаннями національній команді на іграх в Токіо. На фото: каратист Станіслав Горуна підписує прапор України. Як відомо, українські спортсмени завоювали 158 олімпійських ліцензій.
А на площі Спортивній відкрили зірки українського хокеїста, олімпійського чемпіона, заслуженого майстера спорту Олексія Житника, української пауерліфтерки, заслуженого майстера спорту України Лідії Соловйової та українського футболіста, заслуженого тренера України Олексія Михайличенка (на фото зліва направо).
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Найбільший герб України, висіяний на площі 60 тисяч квадратних метрів на полігоні аграрних інновацій Digital Field за допомогою технологій точного землеробства у селі Велика Олександрівка на Київщині.
Корабель НАТО покидає Одеський морський порт після завершення Міжнародних військових навчань Sea Breeze-2021.
Фігури під час вуличної вистави "Три тотеми" від компанії Les Quidams в межах фестивалю "Французька весна 2021" в Одесі.
Учасники йога-туру на винограднику однієї із закарпатських виноробень у Береговому.
Чоловік біля вантажівки для підвезення відвідувачів фестивалю "Петрівські субітки", присвяченого рідкісному обряду – запаленню вогнищ (субіток) ввечері у День святих Петра і Павла, – у селі Вишка на Закарпатті.
Відпочивальники на грязьовому курорті Куяльник в Одеській області.
Хлопці пускають схилом автошини у вогні перед запалюванням субітки на День святих Петра і Павла в селі Вишка на Закарпатті.
Чайки на пляжі "Сонячний" на Бердянській косі Запорізької області.
Лелеки у гнізді у селі Коршів на Івано-Франківщині.