Янукович-молодший написав Венедіктовій — каже, що готовий до допиту
Син експрезидента Віктора Януковича Олександр написав листа генеральному прокурору Ірині Венедіктовій, у якому, серед іншого, висловив готовність до допиту у кримінальному провадженні у справі про ухиляння від сплати податків на суму орієнтовно 40 млн грн.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці написав прессекретар Олександра Януковича Юрій Кірасір, виклавши скан-копії цього звернення.
“У своєму листі О. Янукович вимагає від генерального прокурора особисто розглянути всі вказані у скарзі порушення і очікує на офіційну відповідь на свій лист. Він укотре висловив свою готовність бути допитаним у цій справі (про ухиляння від сплати податків на суму орієнтовно 40 млн грн — ред.) і наполягає на негайному закритті справи або передачі її до суду”, - написав Кірасір.
Зокрема, у зверненні Олександра Януковича зазначається, що ще у 2014 році Генпрокуратура України поінформувала Раду ЄС про розпочате 8 травня 2014 року кримінальне провадження № 42014000000000369, у якому йому “начебто повідомлено про підозру” у скоєнні кримінальних правопорушень ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 366 ККУ, і як зазначається, дотепер це провадження не завершено.
“Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за фактом умисного ухилення від сплати податку на додану вартістю у розмірі 21 845 352,00 грн та податку на прибуток у сумі 20 753 084,40 грн, яке начебто скоєне упродовж листопада — грудня 2013 року службовими особами ПрАТ “Артемівськ Вайнері” шляхом виготовлення податкової звітності та відображення у ній безтоварних фінансово-господарських операцій з придбання товарів від ТОВ “Тревелін”, та за фактом замаху на заволодіння грошовими коштами у сумі 20 753 084,40 грн, які у вигляді податку на прибуток повинні були сформувати доходну частину державного бюджету”, - зазначив Янукович-молодший у зверненні.
За словами сина експрезидента, йому інкримінується, що “начебто я, будучи одним з опосередкованих міноритарних власників товариства, організував службових осіб ПрАТ “Артемівськ Вайнері” на вчинення таких злочинів”.
За його інформацією, досудове слідство у цій справі спочатку проводилося слідчими ГПУ, а потім його передали до ГСУ Нацполіції.
Янукович-молодший заявив, що будь-коли і будь-яких злочинних дій він не вчиняв.
Серед іншого, він зазначив, що востаннє це провадження зупинили у 2019 році, “і відтоді жодної слідчої дії, спрямованої на збирання доказів, у ньому не вчинялось”, і що слідство і прокурори, зупиняючи провадження у зв'язку з розшуком Олександра Януковича, "стверджують, що начебто виконані усі можливі та необхідні слідчі дії".
“Так у чому тоді справа? Якщо Ваші (Венедіктової — ред.) підлеглі кажуть правду, то зобов’язані передати справу до суду, а якщо ні — мають її закрити”, - переконаний син експрезидента.
Він стверджує, що прокурори не зробили жодної спроби зв’язатися з ним або направити міжнародний запит щодо його допиту до уповноважених органів держави його перебування “за сім років” (у листі зазначена адреса у Санкт-Петербурзі, РФ — ред.).
“... Нічого не заважало прокурорам з’ясувати у мене всю інформацію, яка, на їх думку, необхідна для завершення розслідування. Укотре підтверджую, я готовий надавати слідчим та прокурорам покази”, - йдеться у зверненні Януковича-молодшого до Венедіктової.
Тож, як зазначив Олександр Янукович у своєму листі до генпрокурора, він вимагає, серед іншого, “забезпечити дотримання прокурорами розумного строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42014000000000369, у тому числі при прийнятті остаточного рішення — закриття (справи — ред.) або спрямування до суду, шляхом встановлення для них місячного строку для прийняття одного з таких рішень”.
Також син експрезидента, серед іншого, зазначив, що для інформування вищих посадових осіб держави про стан дотримання прав людини органами прокуратури, копію цього звернення було направлено на ім’я Президента України Володимира Зеленського, голови ВРУ Дмитра Разумкова і Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової.
Як повідомлялося, 9 червня цього року суд ЄС оприлюднив рішення про скасування рішення Ради ЄС від 2019 року про продовження на рік санкцій проти Віктора та Олександра Януковичів та видалення їх із переліку осіб, на яких поширюються санкції ЄС.
На думку Суду ЄС, Рада ЄС не мала достатніх доказів того, що Віктор та Олександр Януковичі мали доступ до адекватного правового захисту під час кримінального провадження в українських органах судової влади.
Речник ЄС Пітер Стано того ж дня поінформував, що це оприлюднене рішення Суду ЄС щодо скасування рішення Ради ЄС 2019 року про продовження санкцій проти експрезидента України Віктора Януковича та його сина Олександра не вплине на дію рішення Ради ЄС від 2021 року, яке продовжує санкції проти обох цих осіб, включаючи заморожування активів, до 6 березня 2022 року.