У Мінцифри назвали два напрями боротьби з кібершахрайством
У Міністерстві цифрової трансформації вважають, що для боротьби з кібершахрайством треба застосовувати комплексний підхід, зокрема підвищувати кіберграмотність населення.
Про це під час брифінгу в Укрінформі заявив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.
"Схеми незаконного оформлення кредитів на громадян в Україні… стають більш цифровими та націленими на крадіжку цифрової ідентичності громадян... Вирішення цієї ситуації, безумовно, потребує комплексного підходу", - сказав Вискуб.
За його словами, у Мінцифри окреслюють два напрямки боротьби з кібершахрайством в Україні. Перший - підвищення кіберграмотності та покращення навичок з кібергігієни громадян, для чого відомство готує комунікаційну компанію. Зокрема, цього тижня буде презентовано освітній серіал про основи кіберграмотності та кібергігієни за участю кіберполіції.
Другий напрям боротьби з кібершахрайством, указав Вискуб, - це посилення відповідальності за порушення процедур, пов'язаних з наданням доступу до особистої інформації громадян.
Заступник міністра навів приклад одного з видів шахрайства, коли зловмисники переоформлюють номер телефону на іншу сім-картку і отримують доступ до онлайн-банкінгу, пошти та інших застосунків, зареєстрованих на такий номер. За словами Вискуба, Мінцифри спільно з кіберполіцією проведе перевірку регламенту відновлення номерів телефонів у всіх мобільних операторів. Він додав, що міністерство планує посилювати правила виконання такої процедури і запроваджувати відповідальність за їх порушення.
Як повідомляв Укрінформ, у Дніпропетровській області правоохоронці викрили місцеву жительку, яка незаконно оформляла онлайн-кредити на громадян. За попередніми даними, фігурантка ошукала близько 40 осіб більш ніж на 300 тис. грн. Зокрема, через підбір пароля зловмисниця отримала доступ до електронної скриньки однієї з потерпілих, де зберігалися копії документів та особисті фото. З використанням цих даних правопорушниця отримала доступ до онлайн-банкінгу та увійшла до мобільного застосунку "Дія".
Правоохоронці наголосили, що розкриття цієї схеми підтвердило неможливість отримання онлайн-кредиту з використанням цифрових документів у "Дії".