Громадськість має контролювати виконання заходів зі створення безбар'єрного простору - Ломакіна
Громадськість на місцях має долучитися до контролю за виконанням Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні.
Про це заявила радниця - уповноважена Президента з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна під час зустрічі з представниками громадських організацій, які брали участь у розробці Нацстратегії, передає Укрінформ.
"План заходів на наступні півтора року - це певні зобов’язання, відповідальні особи і покроковий план дій. Над ним працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів. Після затвердження Плану міністерства взяли на себе зобов'язання, тож саме час, аби громадськість на місцях почала відслідковувала та контролювала досягнення результатів виконання плану", - зазначила Ломакіна.
Контроль з боку громадськості, переконана радниця Президента, має здійснюватись у всіх напрямках Нацстратегії безбар'єрності та бути присутнім у ключових проєктах Плану заходів.
"Перевірка усіх вокзалів, автостанцій та аеропортів на доступність для маломобільних груп населення, оновлення державних будівельних норм відповідно до європейських стандартів доступності, покращення підготовки педагогів, які навчають дітей з особливими освітніми потребами, - ці та низка інших завдань стоять перед органами влади. А суспільство має долучитись до аналізу результатів їх виконання", - заявила радниця - уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.
Вона також наголосила: "Лише ті, хто щодня стикається з бар'єрами у повсякденному житті, та ті, хто вміє їх системно долати, зможуть якісно та вчасно відслідковувати та здійснювати контроль над створенням безбар'єрного простору в Україні".
Як повідомлялося, на виконання указу Президента Володимира Зеленського та в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» Кабінет Міністрів у квітні 2021 року затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.