Розстріли на Інститутській: у суді допитали поранену під час протестів дівчину-медика
Святошинський районний суд Києва під час розгляду справи щодо розстрілів учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року допитав свідка - медика Олесю Жуковську.
Про це повідомляє у Фейсбуці ГО «Адвокатська дорадча група», передає Укрінформ.
«У справі про розстріли на Інститутській допитали Олесю Жуковську, дівчину-медика, яку поранили в шию 20 лютого 2014 року неподалік Лядських воріт, коли вона стояла з друзями обличчям до вулиці Костельної», - зазначають активісти.
Жуковська розповіла суду, що в цей день після 11 години вона спустилася від Михайлівського собору, підійшла до друзів і спілкувалася з ними. У цей момент дівчина дістала поранення.
"Її завели до "швидкої", де дівчина повідомила в соцмережі про поранення. "Швидка" відвезла Олесю до 17-ї лікарні, де її успішно прооперували. Лікарі встановили що вхідне поранення було з правого боку шиї, а вихідне - зліва. Тобто, куля прилетіла збоку вулиці Інститутської", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у лікарню їй привезли кулю, яку знайшли на місці її поранення. Жуковська передала кулю слідству.
За словами свідка, їй розповіли, що на тому ж місці відразу після неї поранили ще одного хлопця. За даними слідства, це герой Небесної сотні Віталій Смоленський.
«З тіла Віталія також вилучили кулю. За даними балістичної експертизи, ці обидві кулі відстріляні з одного автомата, закріпленого за спецротою київського "Беркута"», - йдеться у повідомленні.
З Жуковською також проводили слідчий експеримент з метою встановлення сектору пострілу, де вона зазначала місце поранення.
Наступне засідання у справі має відбутися 8 вересня об 11:00.
Як повідомлялося, ця справа надійшла до суду у 2015 році спочатку щодо двох обвинувачених - Павла Аброськіна і Сергія Зінченка. У 2016 році їїї об’єднали з обвинуваченням Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янішевського і почали слухати спочатку.
29 грудня 2019 року відбувся обмін полоненими. В Україну повернули 76 осіб, яких тримали в полоні на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Україна видала 127 утримуваних осіб, зокрема п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані.
При цьому Київський апеляційний суд перед обміном звільнив з-під варти 3 ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 осіб на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. З-під варти відпустили Янішевського, Зінченка та Аброськіна.
Суд також скасував домашній арешт двом іншим колишнім беркутівцям, обвинувачуваним у цій справі, - Тамтурі й Маринченку. Їх усіх звільнили під особисте зобов’язання.
Згодом адвокат Олександр Горошинський поінформував, що до Києва повернулися двоє ексберкутівців - Маринченко і Тамтура, яких передали до ОРДЛО в межах обміну.
Маринченко і Тамтура заявили, що будуть і надалі брати участь у судових засіданнях у справі про розстріли на Майдані.
20 жовтня Святошинський районний суд Києва оголосив у міжнародний розшук Янішевського, Зінченка та Аброськіна.
25 листопада суд виділив матеріали щодо цих трьох ексберкутівців до розгляду в окремому провадженні та зупинив його до їх розшуку.
Після цього суд розглядав справу щодо Маринченка і Тамтури.
2 червня Святошинський райсуд дозволив заочний судовий розгляд провадження щодо Янішевського, Зінченка й Аброськіна.
Того ж дня суд у межах судового розгляду справи щодо обвинувачених Маринченка і Тамтури об’єднав її зі справою щодо Янішевського, Зінченка й Аброськіна в одне судове провадження.
Фото: Стас Козлюк