У МОЗ назвали умови, коли школи можуть перейти на «дистанційку»

Форма навчання в закладах освіти може змінюватися в кожному регіоні в залежності від епідситуації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Навчальний 2021–2022 рік в Україні розпочався у звичному форматі — діти розпочали відвідування садочків, шкіл, а студенти — закладів вищої освіти. Однак, варто розуміти, що наближається період, коли очікується збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні хвороби, у тому числі на COVID-19. Отже, залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв:

1. «Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності)

Відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.

Читайте також: В Україні щонайменше однією дозою щепили проти COVID-19 пів мільйона освітян

2. «Жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності)

Відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.

Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.

3. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності)

Відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.

У МОЗ закликали освітян дотримуватися протиепідемічних заходів і обрати щеплення як один із найефективніших засобів профілактики поширення коронавірусної інфекції

Як повідомляв Укрінформ на початок навчального року одне або два дешпення проти COVID-19 отримали понад півмільйона освітян. За добу 5 вересня зафіксовано 773 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема у 62 дітей. За весь час пандемії в Україні захворіла 2 298 307 осіб, одужало – 2 213 177. Всього зареєстровано 54 001 летальний випадок, проведено ПЛР-тестувань – 12 108 589.