Україна отримала майже $36 мільйонів для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Україна отримала 35,8 млн доларів безповоротної фінансової допомоги від Глобального фонду боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією, ці кошти покриють фінансування нагальних потреб України, пов'язаних із COVID-19 та його впливу на поширення соціально небезпечних захворювань.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

“Завдяки спільній роботі експертів, представників основних реципієнтів, всіх зацікавлених неурядових організацій та державних структур та за координації Міністерства охорони здоров’я з Національною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу країні вдалось отримати грант від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Кошти гранту будуть спрямовані на першочергові потреби в боротьбі з коронавірусною хворобою, боротьбу з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом та усуненню бар’єрів до послуг у сфері охорони здоров’я, які завдала ця пандемія”, - зазначив заступник міністра - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Читайте також: На фестивалі «Молодвіж» у Львові можна буде зробити тест на ВІЛ/СНІД і вакцинуватися

Зазначається, що в межах цього гранту Україна зможе закупити засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), організувати заходи для зниження ризиків, пов'язаних із COVID-19, для програм боротьби з ВІЛ та туберкульозом, а також збільшити охоплення заходів зі зміцнення основних компонентів систем охорони здоров'я, таких як національні мережі лабораторій, ланцюги постачання тощо.

Читайте також: Туберкульоз і ВІЛ в Україні: медики розповіли про кількість нових випадків за липень

Як повідомлялося, на період 2021–2023 роки в Україні реалізуються програма Глобального фонду «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» на суму майже 135 млн дол. США. До зазначеної програми Україна у 2020 році вже отримала від Глобального фонду додаткові 10,8 млн дол. США, спрямовані на підтримку зусиль у боротьби з ВІЛ та ТБ в умовах поширення COVID-19, які наразі реалізуються в рамках чинних програм.