Мінсоцполітики: Для понад 40 тисяч українців жестова мова – єдина можливість комунікації
Для більш як 40 тисяч жителів України єдиною можливістю комунікації та взаємодії залишається жестова мова.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство соціальної політики.
“Протягом багатьох років в Україні жестовою мовою перекладали випуски новин та супроводжували значущі заходи. Чому це важливо? В Україні для понад 40 тисяч осіб жестова мова – єдина можливість комунікувати та взаємодіяти. Уявіть собі, 44 тисячі – це населення таких міст як Фастів на Київщині або Жовті Води на Дніпропетровщині. А для понад 200 тисяч українців (а це населення Тернополя або Кропивницького) жестова мова є рідною”, - ідеться у повідомленні.
Зазначається, що присутність жестової мови на суспільних подіях і заходах перетворилася на трендову норму після того, як перша леді Олена Зеленська запропонувала візію суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для усіх людей без винятку. Дружина Президента стала ініціатором та мотиватором змін, завдяки яким люди з порушеннями слуху мають отримати широкий доступ до інформації, можливість бути включеними в життя суспільства та реалізувати свій потенціал.
Ініціатива була підтримана на рівні державного, громадського секторів, бізнес-спільноти. Була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Навесні в межах ініціативи Олени Зеленської міністр соціальної політики Марина Лазебна відкривала презентацію спільного з ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» пілотного проєкту «Почуй мене».
У рамках проєкту нечуючим, слабочуючим людям та членам їхніх сімей надається послуга сурдоперекладача у режимі онлайн під час звернень до Міністерства соціальної політики, а також до інших державних органів та установ через «гарячу лінію» 1539.
На виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на сайтах держорганів запровадили цифровий сервіс для людей з порушеннями слуху «Почуй мене», а також спеціальні віджети для людей з порушеннями зору.
Інклюзивне суспільство дає рівні можливості, щоб кожен був почутим та почував себе соціально захищеним, наголосили у міністерстві.
«Жестова мова – це про повагу до всіх і про рівні можливості. Наш світ змінюється: ми вже дбаємо про екологію природи, а зараз починаємо дбати про екологію людини. Жестова мова присутня майже на кожному заході – спортивному, культурному, суспільному. Вона тепер є ознакою хорошого тону, певною закономірністю, яка трансформується в нову норму», - констатують у Мінсоцполітики.
«Сповідуючи цінності безбар'єрності, суспільство зможе відкрити світові нових Бетховенів, Едісонів, Рейганів (відомі люди, які мали порушення слуху)», - сказано в повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня, за ініціативою ООН, у світі відзначається Міжнародний день жестових мов.